Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Kriolipoliza


Kriolipoliza – usuwanie nadmiary tkanki tłuszczowej zimnem

kriolipoliza

Kriolipoliza – co to takiego?

Nazwa zabiegu Kriolipoliza pochodzi od dwóch wyrazów “krio” – lodowaty i “lipolizy”, czyli rozkładu tłuszczu.

Stosujemy liposukcję NIL

Czym jest sama kriolipoliza?

Jest to nowoczesny i bezbolesny zabieg wykorzystujący zimno do redukcji tkanki tłuszczowej. Komórki tłuszczowe są poddawane zamrażaniu i doprowadzane do rozpadu. Lipidy z komórek tłuszczowych są następnie transportowane przez układ limfatyczny do wątroby.

Proces działa jedynie na tkankę tłuszczową, nie wpływając na stan skóry, mięśni czy nerwów.

Zabieg jest bezinwazyjny i działa bezpośrednio w miejscu poddanym kriolipolizie. Tam gdzie została przyłożona głowica urządzenia.

Kriolipoliza – Jak wygląda zabieg?

Zabieg nie wymaga żadnych badań ani specjalnych przygotowań. Trwa około godziny. Specjalny aplikator zostaje przyłożony do obszaru, w którym chcemy zredukować tkankę tłuszczową. Aplikator wytwarza podciśnienie, które zasysa tkankę.

Dzięki aplikatorowi zostaje odebrane ciepło z komórek, zgodnie z wybranym profilem zabiegowym. Czujniki wbudowane w aplikator są połączone z panelem sterowania w celu właściwego monitorowania i regulowania chłodzenia.

Głównym celem zabiegu jest ochłodzenie komórek tłuszczowych, aby doprowadzić do ich obumarcia. Komórki tłuszczowe (adipocyty) znajdujące się w tkance podskórnej (pod skórą właściwą) to głównie komórki bogate w nasycone kwasy tłuszczowe szczególnie wrażliwe na działanie niskich temperatur.

Z drugiej strony sąsiadujące z nimi naczynia krwionośne, nerwy obwodowe, melanocyty, fibroblasty czy komórki o niskiej zawartości tłuszczu są w znacznie mniejszym stopniu wrażliwe na działanie czynnika chłodzącego. Dzięki tej różnicy temperatur możliwe jest usuwanie komórek tłuszczowych bez uszkodzenia otaczających ich tkanek.

Zamrożone komórki tłuszczowe stopniowo są eliminowane i wydalane z organizmu, dzięki czemu z tygodnia na tydzień po zabiegu grubość tkanki tłuszczowej maleje.

Bezpieczeństwo

Metoda kriolipoliza jest stosunkowo młoda i nie do końca zbadana. Dlatego pojawia się kilka wątpliwości.

  1. Czy organizm każdego z pacjentów poddających się kriolipolizie poradzi sobie z całkowitym pozbyciem się obumarłych komórek tłuszczowych?
  2. W przypadku, kiedy podczas zabiegu zamrożono zbyt dużo komórek tłuszczowych może okazać się, że ich pozbycie się z ciała będzie dużym obciążeniem dla wątroby. Dlatego osoby mające problemy z wątrobą decyzje o poddaniu się kriolipolizie powinny skonsultować z lekarzem.

W naszym gabinecie stosujemy sprawdzony system do liposukcji NIL. Miesiąc po zabiegu można zastosować bezpiecznie zabiegi Venus legacy, w celu poprawy napięcia skóry.

Takie postępowanie jest dokładnie przebadane i przy zachowaniu wszystkich procedur w pełni bezpieczne. Również w ginekomastii.

Kriolipoliza Poznań

liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa

Liposukcja laserowa

5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530