Korekcja warg sromowych

korekta warg sromowych, plastyka warg sromowych, labioplastyka

Korekcja warg sromowych jest możliwa bez użycia skalpela.

Z wiekiem następuje zanik tkanki podskórnej warg sromowych większych co prowadzi do odsłonięcia bardziej wrażliwych warg sromowych mniejszych. Przez konieczna jest czasami korekcja warg sromowych większych.

Wystające wargi sromowe mniejsze podczas aktywności życiowych mogą ulegać otarciom co powoduje dyskomfort, częsta taka sytuacja sprzyja suchości pochwy i nawracającym stanom zapalnym. Kobieta unika współżycia co odbija się negatywnie na relacjach z parterem.

Korekcja warg sromowych – Jakie metody stosować?

Rozwiązaniem w tej sytuacji jest powiększanie warg sromowych większych.

Wykorzystanie własnego tłuszczu jest ostatnio coraz bardziej powszechnym zabiegiem w korekcji warg sromowych. Przeszczep tłuszczu to zabieg bezpieczny a efekty utrzymują się bardzo długo.

Plastyka warg sromowych kwasem hialuronowym

Wargi sromowe większe można powiększać preparatem kwasu hialuronowego o nazwie Desirial.

Przerost warg sromowych mniejszych można korygować – zabieg ten nosi nazwę plastyka warg sromowych mniejszych lub labioplastyka. Może  być wykonywany zarówno chirurgicznie tradycyjnie (skalpelem) lub laserem CO2.

Labioplastyka to zabieg polegający na zmianie kształtu warg sromowych mniejszych. Zabieg ten jest szczególnie wskazany u kobiet posiadających zbyt duże, zdeformowane lub asymetryczne wargi sromowe. Przerost lub asymetria warg sromowych mniejszych nie tylko wpływa na gorsze samopoczucie pacjentki, lecz także skutkuje bolesnymi podrażnieniami np. podczas uprawiania sportów takich jak: jazda konna lub jazda na rowerze. Często zdarza się, że problemy związane z budową warg sromowych niekorzystnie wpływają na doznania seksualne pacjentki oraz utrudniają noszenie obcisłej bielizny.

Dzięki zabiegowi labioplastyki uzyskujemy poprawę funkcjonalności i estetyki narządów płciowych.

Zabieg labioplastyki polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru tkanki, a brzegi rany są zszywane pojedynczymi szwami rozpuszczalnymi lub szwem ciągłym.

Jest to zabieg ambulatoryjny wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Czas trwania zabiegu wynosi około 2 godzin.

Po zabiegu mogą wystąpić niewielkie dolegliwości związane z pooperacyjnym obrzękiem i gojeniem się rany, które ustępują po około 1 – 2 tygodniach. Rana pooperacyjna goi się z reguły bez powikłań, nie powodując widocznych blizn.

Zmniejszenie warg sromowych mniejszych wykonywane jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym. Zabieg wykonywany jest z nacięcia w części tylnej lub klinowo w środkowej, co umożliwia pozostawienie naturalnego brzegu warg i zapewnienie dotychczasowej ich wrażliwości na bodźce.

W niektórych przypadkach, kiedy wargi sromowe mniejsze są bardzo duże, konieczne jest ich zmniejszenie na całej długości.

Może to powodować w niektórych przypadkach nieznaczne zmniejszenie wrażliwości.

Korekcja warg sromowych pozwala również na wyrównanie ich asymetrii.

korekcja warg sromowych

Top