Kiedy można myć brwi po makijażu permanentnym

Kiedy można myć brwi po makijażu permanentnym?

Makijaż permanentny to zabieg, po którym powinniśmy otrzymać od kosmetologa szczegółowe informacje odnośnie dalszej pielęgnacji pigmentowanej skóry. Kosmetolog Poznań udzieli ci dalszych instrukcji co robić, a czego nie robić zaraz po wykonaniu np. makijażu permanentnego brwi.

Skóra w trakcie makijażu permanentnego ulega uszkodzeniu, dlatego tak ważna jest pielęgnacja pozabiegowa. Zapewnienie prawidłowych warunków do gojenia się skóry jest kluczowe, aby jak najwięcej pigmentu zostało w skórze, a makijaż permanentny oka czy brwi był trwały i dobrze wyglądał. Profesjonalny gabinet kosmetologiczny Poznań dostarczy ci wszelkich informacji z tego zakresu.

Kiedy można myć brwi po zabiegu?

Po pierwsze ważne jest, aby zbyt wcześnie nie zacząć moczyć skóry po makijażu permanentnym. W takim razie kiedy można myć brwi po makijażu permanentnym? Jeśli nie ma takiej potrzeby, najlepiej nie przemywać brwi do 2-3 dni po wykonaniu zabiegu. Skóra najlepiej goi się we własnym środowisku i dobrze jest tego procesu nie zakłócać.

Wyjątek stanowi sytuacja, gdy z brwi sączy się duża ilość osocza. Wtedy można przemyć skórę przegotowaną wodą i wytrzeć do sucha sterylną gazą lub chusteczką higieniczną. W kolejnych dniach możesz zacząć już normalnie przemywać brwi przegotowaną wodą, ale staraj się nie dotykać skóry w okolicach makijażu permanentnego oczu rękoma, aby nie ryzykować reakcji niepożądanej na skórze.

Po dwóch dniach od zabiegu można także smarować miejsce makijażu permanentnego zaleconym przez kosmetologa preparatem. Najczęściej są to kremy nawilżające z zawartością wit.E

Co warto jeszcze wiedzieć o makijażu permanentnym?

Higiena okolic oczu po wykonaniu makijażu permanentnego jest kluczowa jeśli chcemy osiągnąć jak najlepszy i trwały efekt. Skóra po zabiegu zazwyczaj próbuje pozbyć się nadmiaru pigmentu i intensywność koloru spada o około 20-30%, a jeśli użyte są pigmenty kiepskiej jakości to nawet więcej.

Dlatego warto spytać kosmetologa o certyfikaty używanych produktów i wybrać taki salon kosmetologiczny Poznań, w którym certyfikaty używanych preparatów są aktualne.

Kiedy można myć brwi po makijażu permanentnym

Poza tym trzeba mieć świadomość, że efekt makijażu permanentnego brwi jest w pełni widoczny po ok. 4 tygodniach, bo tyle mniej więcej trwa proces regeneracji skóry.

Warto też wiedzieć, że jak każdy zabieg, makijaż permanentny brwi czy oczu ma też przeciwwskazania i nie zawsze można go wykonać. Podczas wstępnej konsultacji w gabinecie kosmetologicznym wszystkie wątpliwości w tym zakresie powinny zostać rozwiane przez kosmetologa.

Przeciwwskazania do makijażu permanentnego.

Do najważniejszych przeciwwskazań do makijażu permanentnego należą  ciąża i karmienie piersią, choroby skóry w miejscu planowanego zabiegu jak opryszczka, trądzik, zajady, zmiany alergiczne, ale również ogólny zły stan zdrowia czy zdiagnozowane wcześniej schorzenia autoimmunologiczne.

Makijażu permanentnego nie powinny wykonywać osoby z chorobą nowotworową w trakcie leczenia lub krótko po jej przebyciu, z zaburzeniami gojenia ran, skłonnością do keloidów, schorzeń oczu lub do stanów zapalnych brzegów powiek.

Kiedy można myć brwi po makijażu permanentnym

5/5 - (7 votes)