Jaki zabieg na rozszerzone pory

Jaki zabieg na rozszerzone pory?

W leczeniu rozszerzonych porów stosuje się m.in. laseroterapię, kawitację ultradźwiękową i mikrodermabrazję. Poznajmy zalety wszystkich zabiegów dedykowanych rozszerzonym porom.

Rozszerzone pory – charakterystyka

Rozszerzone pory na twarzy to wgłębienia lub dziurki, które występują na powierzchni skóry. Są to poszerzone ujścia gruczołów łojowych. Pory widoczne są szczególnie u osób z tłustą i mieszaną cerą. Skutkiem rozszerzonych porów jest nadprodukcja sebum, pogrubienie naskórka czy błyszczenie się skóry.

Przyczyny

Do ich przyczyn zaliczamy uwarunkowania genetyczne, nieprawidłowa pielęgnacja czy nadmierna ekspozycja na światło słoneczne. Przyczyną jest także palenie papierosów.

Rozszerzone pory zabiegi

Kawitacja ultradźwiękowa

Kawitacja ultradźwiękowa to pierwsza propozycja zabiegu na rozszerzone pory na twarzy. Efektem zabiegu jest oczyszczenie skóry twarzy. Kawitacja ultradźwiękowa wykorzystuje fale ultradźwiękowe, które prowadzą do oczyszczenia skóry, eliminacji zaskórników i rozszerzonych porów.

Jaki zabieg na rozszerzone pory? – Laser Genesis

Na rozszerzone pory na twarzy często stosuje się właściwości lasera Genesis (neodymowo-yagowego). Zabieg polega na kontrolowanym podgrzaniu skóry, co prowadzi do obkurczenia i wytwarzania nowych łańcuchów kolagenu. Efektem lasera Genesis jest ujędrnienie i wygładzenie skóry. Laser Nd-Yag wyróżnia się długością fali – 1064 nm.

Laser Genesis wpływa też na hemoglobinę i melaninę, redukując zaczerwienienia czy zmiany pigmentacyjne. Dużą zaletą rozszerzone pory zabiegi jest jest bezbolesność i brak konieczności rekonwalescencji.

Laser frakcyjny CO2

Jest to laser o szerokim zastosowaniu w medycynie estetycznej. Laser frakcyjny CO2 prowadzi do mikrouszkodzeń w wybranych punktach, a pomiędzy nimi pozostają nienaruszone struktury, które przyspieszają odbudowę skóry poddanej terapii. Laser frakcyjny CO2 prowadzi do napięcia skóry,  usuwania rozszerzonych porów czy zmarszczek.

Dermapen

Dermapen to urządzenie wyposażone w system pulsujących igieł, które wyglądem przypomina długopis. Urządzenie nakłuwa skórę, pobudzając ją do regeneracji. Dermapen wpływa na produkcję kolagenu i elastyny. Dermapen prowadzi do pobudzenia naturalnych czynników wzrostu w skórze. Dermapen można połączyć z osoczem bogatopłytkowym dla zwiększenia efektu terapeutycznego.

Mikrodermabrazja

Kolejnym rozszerzone pory zabiegi jest mikrodermabrazja efekty. Polega na redukcji zrogowaciałego naskórka, prowadzi do regeneracji i tworzenia się nowych komórek. Wykonuje się ją za pośrednictwem specjalnego urządzenia. Zabieg mikrodermabrazja efekty prowadzi do oczyszczenia skóry i jej ujędrnienia. Wyróżniamy mikrodermabrazję diamentową, korundową i wodno-tlenową.

Aquapure

Zabieg Aquapure składa się z paru etapów. Pierwszym z nich jest hydropeeling, prowadzący do usuwania z powierzchni skóry martwych komórek naskórka. Następnie przeprowadza się masaż z udziałem specjalnych końcówek zabiegowych, co poprawia mikrokrążenia krwi. Efektem zabiegu Aquapure jest redukcja rozszerzonych porów. Rekomenduje się wykonanie serii zabiegów dla osiągnięcia pełnego efektu terapeutycznego. Aquapure działa oczyszczająco, zwęża pory, redukuje trądzik i przyczynia się do odmłodzenia skóry. 

Jaki zabieg na rozszerzone pory?

Oceń nas