Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Jaki zabieg na cellulit?


Jaki zabieg na cellulit? – najczęściej wybierany przez pacjentki Venus Legacy

jaki zabieg na cellulit

Jaki zabieg na cellulit?

Prezentujemy 3 topowe zabiegi na pozbycie się cellulitu: Drenaż limfatyczny, Venus Legacy i Liposukcja. Dzięki nim w szybki i skuteczny sposób możemy pozbyć się efektu pomarańczowej skórki w klinice medycyny estetycznej.

venus legacy, venus legacy Poznań

Venus Legacy

Co to jest cellulit?

Cellulit są to zmiany skórne w obrębie ud, brzucha i pośladków, które przybierają postać grudek i cechują się pomarszczoną skórą. Cellulit nazywany jest także efektem pomarańczowej skórki. Wówczas podskórnie tkanka tłuszczowa podzielona jest włóknistymi przegrodami.

Do przyczyn powstawania cellulitu na udach i w innych partiach ciała zalicza się niewielka aktywność fizyczna lub jej brak, hormony, uwarunkowania genetyczne czy stosowanie diety bogatej w niezdrowe tłuszcze czy cukry.  

Jaki zabieg na cellulit? – Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny jest to rodzaj masażu, którego celem jest rozmasowywanie zastojów limfy w ciele. Technika masażu limfatycznego polega na wykonywaniu okrężnych ruchów przez masażystę, który robi to w kierunku, w którym powinna płynąć limfa.

Drenaż limfatyczny może odbywać się także mechanicznie przy użyciu sprzętu takiego jak: „nogawki”. Nogawki wypełniają się powietrzem i rozprężają, przeprowadzając skutecznie masaż limfatyczny. 

Masaż limfatyczny ma również korzystny wpływ na redukcję cellulitu na udach i nie tylko. Przynosi on ujędrnienie skóry, a rozmasowana limfa przekłada się na usuwanie grudek skórki pomarańczowej.

Aby osiągnąć pożądany efekt w postaci usunięcia cellulitu, niezbędna jest seria zabiegów drenażu limfatycznego. Zabiegi masażu limfatycznego warto wspomagać ćwiczeniami fizycznymi, piciem dużych ilości wody czy przeprowadzaniem detoksykacji organizmu. 

Jaki zabieg na cellulit? – Venus Legacy

Popularnym i skutecznym zabiegiem na cellulit na udach jest Venus Legacy. Urządzenie łączy oddziaływanie wielobiegunowych fal radiowych i pulsacyjne pole magnetyczne. Dzięki technologii MP2 Venus Legacy wpływa na poprawę cyrkulacji krwi w naczyniach włosowatych, co prowadzi do ujędrnienia skóry i redukcji cellulitu.

Pacjent nie odczuwa bólu podczas zabiegu, a cała procedura wyróżnia się najwyższym poziomem bezpieczeństwa. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji i umożliwia natychmiastowy powrót do codziennych aktywności.

Mechanizm działania Venus Legacy funkcjonuje na bazie opatentowanej technologii MP2, produkującej matrycę cieplną. Prowadzi ona do ujędrnienia i uelastycznienia skóry, redukcji zmarszczek czy usuwania cellulitu. 

Venus Legacy wykorzystuje technologię 4D, która stanowi synergię multipolarnej fali radiowej, impulsowego pola magnetycznego, technologii Varilpulsem i technologii Real Time Thermal Feedback. Multipolarna fala radiowa prowadzi do obkurczenia włókien kolagenowych, a Impulsowe pole magnetyczne zapewnia syntezę kolagenu.

Varipulsem umożliwia precyzyjne penetrowanie tkanki, drenaż limfatyczny i wpływa na poprawę krążenia. Z kolei Real Time Thermal Feedback pozwala na kontrolę temperatury w czasie rzeczywistym.

Zabieg Venus Legacy wykonywany w renomowanym gabinecie medycyny estetycznej to gwarancja bezpieczeństwa, skuteczności i brak skutków ubocznych.

Dzięki niemu w ciągu paru zabiegów dojdzie do usuwania cellulitu i będziemy mogli cieszyć się szczupłą sylwetką bez efektu pomarańczowej skórki.  

Zabieg na cellulit – Liposukcja

Liposukcja w klinice medycyny estetycznej polega na odsysaniu tłuszczu w rejonie pośladków, brzucha, policzków, podbródka, kolan czy ramion. Wyróżniamy różne rodzaje liposukcji: strzykawkowa, laserowa czy ultradźwiękowa. Celem zabiegu liposukcji jest nadanie skórze sprężystości i wymodelowanie ciała w miejscach, gdzie znajdował się nadmiar tłuszczu oraz usuwanie cellulitu.  

Jest to zabieg chirurgiczny wykonywany w klinice medycyny estetycznej. Przeprowadza się go w znieczuleniu ogólnym. Najpierw lekarz dokonuje precyzyjnych nacięć w obszarze zabiegowym, a następnie wprowadza do nich kaniulę. Lekarz odsysa tłuszcz, a na końcu zaszywa nacięcia.

W ciągu jednego zabiegu można odessać maksymalnie do 3 litrów tkanki tłuszczowej. Po liposukcji, czyli usuwaniu cellulitu lekarz często zaleca ubranie uciskowe, które nosi się przez kilka tygodni. Do 6 tygodni powinien zejść obrzęk po zabiegu. 

Jaki zabieg na cellulit? Poznań

5/5 - (9 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530