Jak zlikwidować blizny po ospie

Jak zlikwidować blizny po ospie?

Blizny po ospie to niechciana pamiątka po chorobie, którą przechodziliśmy w dzieciństwie. Stanowią one defekt estetyczny, którego można się pozbyć z udziałem takich zabiegów jak: laser erbowo-yagowy, mezoterapia igłowa, Dermapen, osocze bogatopłytkowe czy karboksyterapia.

Blizny po ospie – jak powstają?

Prawie każdy z nas przechodził ospę w dzieciństwie. Niektórzy pacjenci borykają się w bliznami po ospie, które są niechcianą pamiątką i pozostałością po krostach. Mimo, że nie są one groźne dla zdrowia, to stanowią defekt estetyczny, którego wielu pacjentów nie chce zaakceptować. Ospa to choroba zakaźna, charakteryzująca się wykwitami skórnymi, które przybierają postać grudek, pęcherzyków wypełnionych płynem, a następnie strupków.

Inne objawy ospy to świąd, ból głowy, wysoka temperatura i złe samopoczucie. Kiedy pacjent ma duże krostki po ospie to jest większa szansa, że pozostanie po nich ślad na skórze. Po strupkach często pozostaje wgłębienie, które wiąże się z pojawieniem blizn na twarzy. 

Jak zlikwidować blizny po ospie?

Najbardziej skuteczny jest laser erbowo-yagowy Fotona. Zabieg jest bezbolesny, wymaga kilku powtórzeń w odstępach miesięcznych. Czasami są to 3 czasem 4 zabiegi.

Mezoterapia na blizny po ospie

Pierwszym z proponowanych zabiegów jest mezoterapia igłowa, która polega na podawaniu pod skórę substancji aktywnych za pomocą igły. Do wykorzystywanych substancji aktywnych zaliczamy koktajle odżywcze, kwas hialuronowy, witaminy i aminokwasy. Mają one korzystne działanie na skórę – nawilżają ją i prowadzą do regeneracji. Mezoterapia igłowa doskonale radzi sobie także z bliznami po ospie.

Dermapen

Dermapen to urządzenie składające się z systemu pulsujących igieł i przypominające długopis. Jego działanie jest podobne co mezoterapii igłowej – zadaniem zabiegu jest aplikacja substancji odżywczych pod skórę, co prowadzi do mechanicznej stymulacji skóry i zamiany starej skóry na nową, która jest bardziej jędrna i elastyczna.

Laseroterapia 

Usuwanie blizn po ospie może odbyć się za pomocą laserów, wykorzystywanych w medycynie estetycznej. Laser frakcyjny CO2 czy laser erbowo-yagowy dociera do skóry, powodując kontrolowane mikrouszkodzenia, prowadzące do produkcji nowego kolagenu i elastyny.

Dzięki temu blizny ulegają redukcji i zostają zastąpione przez zdrową skórę. Laseroterapia powoduje uruchomienie procesów regeneracyjnych, co jest kluczem do sukcesu podczas redukcji blizn po ospie.

Karboksyterapia

Zastanawiasz się nad zabiegiem w gabinecie medycyny estetycznej? Wybierz karboksyterapię, która wykorzystuje pozytywne właściwości dwutlenku węgla do usuwania blizn po ospie. Gaz jest wprowadzany za pośrednictwem mezoterapii igłowej, co poprawia odżywienie tkanek i stymuluje mikrokrążenie w obszarze zabiegowym. Efektem tego jest remodeling kolagenu i powstanie nowych włókien kolagenowych i elastynowych.

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe ma także pozytywny wpływ na usuwanie blizn po ospie. Zabieg osocza bogatopłytkowego polega na pobraniu krwi od pacjenta, która podlega odwirowaniu w celu uzyskania preparatu bogatego w aktywne płytki krwi. Następnie preparat wprowadza się pod skórę za pomocą igły. Jest to bezpieczna i efektywna procedura, która nie niesie ze sobą ryzyka wywołania reakcji alergicznej.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Innym zabiegiem na blizny po ospie jest radiofrekwencja mikroigłowa, która powoduje uszkodzenia skóry na drodze mechanicznej i termicznej. Zabieg wykonuje się z pomocą urządzenia, które składa się z głowicy wyposażonej w kilkadziesiąt cienkich igieł pokrytych powłoką ze złota i silikonu.

Urządzenie nakłuwa skórę, emitując falę radiową, prowadzącą do przegrzania skóry. Efektem zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej jest uruchomienie regeneracji skóry i pozbycie się blizn po ospie.

Oceń nas