Jak wygląda opadająca powieka

Jak wygląda opadająca powieka?

Opadająca powieka to defekt kosmetyczny, który może powodować trudności w widzeniu. Z pomocą w jej leczeniu przychodzą takie zabiegi medycyny estetycznej jak plastyka powiek, laser frakcyjny czy zabieg osoczem bogatopłytkowym.

Definicja problemu opadającej powieki

Jest to częsta przypadłość, charakteryzująca się asymetrię fałdu górnej powieki w stosunku do dolnej – fałd górnej powieki jest wówczas po prostu dłuższy. Jest to defekt kosmetyczny, która ma także konsekwencje medyczne – może utrudniać prawidłowe widzenie. Ta przypadłość jest nazywana także „leniwym okiem”.

Jak wygląda opadająca powieka? – Przyczyny

Jedną z przyczyn opadającej powieki jest starzenie się skóry, która staje się wiotka, rozciągnięta i pozbawiona elastyczności na skutek niedoboru kolagenu i elastyny w organizmie.  Ta dolegliwość może być skutkiem zaburzeń rozwoju mięśni odpowiedzialnych za uniesienie powieki czy efektem nadmiaru skóry na powiece. Przyczyną jest często nieprawidłowe unerwienie powieki lub cukrzyca. Bez względu na przyczynę opadającej powieki, można się jej pozbyć dzięki skutecznym zabiegom medycyny estetycznej.

Plastyka powiek

Pierwszy opadająca powieka zabieg to blefaroplastyka, czyli plastyka powiek. Procedura blefaroplastyki polega na usunięciu nadmiaru skóry na powiece i przywróceniu napięcia strukturom powięziowym. Efektem plastyki powiek jest zdrowy i estetyczny wygląd oczu. Jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów na opadającą powiekę. Zabieg blefaroplastyki wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Podczas zabiegu lekarz wykonuje niewielkie nacięcie. Efekty plastyki powiek pojawiają się po ok. 14 dniach od zabiegu i utrzymują się nawet do 20 lat.

Laser frakcyjny

Wszechstronność lasera frakcyjnego jest szeroko wykorzystywana w medycynie estetycznej na różne dolegliwości. Laser frakcyjny powoduje kontrolowane mikrouszkodzenia skóry, które pobudzają skórę do produkcji nowego kolagenu. W efekcie stara skóra zostaje zastąpiona nową, poprawiając jędrność i estetykę okolicy oczu. Zabieg laserem frakcyjnym odbudowuje skórę i jest bezbolesny. Za sprawą dużego skupienia wiązki podczas zabiegu osiąga się dużą precyzję, a procedura jest całkowicie bezpieczna i bezbolesna dla pacjenta.

Nici Aptos

Kolejny sprawdzony opadająca powieka zabieg to nici liftingujące – Aptos, które umożliwiają przeprowadzenie liftingu bez skalpela. Jak wygląda zabieg? Lekarz wprowadza nici pod skórę, które tworzą swoiste rusztowanie. Dzięki temu może modelować obszar zabiegowy, co przyczynia się do poprawy napięcia skóry. Nici są zintegrowane z igłą i są w pełni rozpuszczalne. Pełny efekt w postaci redukcji opadającej powieki jest widoczny po ok. 1,5 miesiąca.

Jak wygląda opadająca powieka? – Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe to preparat zawierający czynniki wzrostu, który pozyskiwany jest z krwi własnej pacjenta. Wprowadzenie osocza bogatopłytkowego drogą iniekcji w okolice oczu przynosi pobudzenie procesów regeneracyjnych i poprawę jędrności skóry. Osocze bogatopłytkowe pobudza syntezę włókien kolagenowych, dzięki czemu napięcie skóry ulega zwiększeniu, co z kolei prowadzi do poprawy wyglądu okolicy oczu.

Dzięki aktywnym płytkom krwi zawartym w osoczu, dochodzi do wydzielania czynników wzrostu i regeneracji komórek czy pobudzenia syntezy DNA, dlatego jest to idealny opadająca powieka zabieg.

Jak wygląda opadająca powieka?

Oceń nas