Jak wygląda depilacja laserowa bikini

Jak wygląda depilacja laserowa bikini?

Trudno jest czuć się pewnie w kostiumie kąpielowym bez dodatkowego stresu związanego z zawstydzającymi śladami po goleniu lub z widocznymi, pojedynczymi włoskami. Dzięki depilacji laserowej okolic bikini można na dobre zapomnieć o tym problemie.

Jak działa depilacja laserowa?

Najprościej całą procedurę można ująć tak, że najpierw włosy są niszczone od spodu skóry przez co całkowicie wypadają. Następnie pory się zamykają, pozostawiając jedynie gładką skórę. Okolice bikini są jednym z najłatwiejszych i najszybszych obszarów do leczenia, a większość z zabiegów laserowych jest wykonywana w zaledwie dwudziestu minut. 

Przygotowanie skóry do depilacji laserowej

Pierwszym krokiem powinno być umówienie się na konsultację w trakcie, której pielęgniarka, asystentka lub sam lekarz omówi pożądane wyniki i liczbę potrzebnych sesji w zależności od rodzaju włosów i skóry. Po ustaleniu daty pierwszej wizyty można rozpocząć przygotowywanie skóry do depilacji laserowej bikini

Jak wygląda depilacja laserowa bikini – co robić?

Po pierwsze, należy unikać woskowania lub wyrywania włosów w okolicy bikini do sześciu tygodni przed wizytą. Depilacja laserowa jest skierowana na włosy bezpośrednio u nasady, więc podczas zabiegu mieszek włosowy musi być nienaruszony. Można za to w międzyczasie ogolić obszar bikini, ale aby uzyskać optymalne rezultaty, zaleca się zrobienie tego nie mniej niż 24 godziny przed wizytą. Podobnie należy unikać opalania się w solarium, intensywnej ekspozycji na promienie słoneczne i produktów samoopalających. 

Jak pielęgnować skórę po depilacji laserowej?

Natychmiast po depilacji laserowej nakładany jest kojący żel aloesowy, aby uspokoić leczony obszar. Po zabiegu często pojawia się lekki obrzęk lub swędzenie, chociaż oba te odczucia można złagodzić poprzez dodatkową aplikację żelu. Dla własnego komfortu dobrze jest przez jakiś czas nosić luźniejsze spodnie. Chociaż może to być kuszące, aby od razu pochwalić się nową depilacją laserową bikini, należy odczekać co najmniej tydzień przed wystawieniem się na działanie słońca. 

Ile sesji depilacji jest potrzebne?

Nie ma określonej liczby zabiegów, których można się spodziewać po depilacji laserowej w okolicy bikini. Niektóre osoby doświadczają rezultatów od razu, podczas gdy inne potrzebują dodatkowych sesji, aby całkowicie zatrzymać wzrost włosów w okolicy bikini. Jedną z zasad, o której należy pamiętać, jest to, że im większy obszar leczenia, tym więcej zabiegów można się spodziewać. Tak więc pełna brazylijska depilacja laserowa będzie prawdopodobnie wymagać więcej sesji niż depilacja laserowa i prawdopodobnie potrwa nieco dłużej.

Jak wygląda depilacja laserowa bikini Poznań

5/5 - (7 votes)