Jak usunąć rozstępy

jak usunąć rozstępy

Jak usunąć rozstępy

Rozstępy to rodzaj blizn, który wyglądem przypomina wrzecionowate paski. Ten problem medyczny można rozwiązać za pomocą skutecznych zabiegów takich jak: terapia osoczem bogatopłytkowym czy laseroterapia.

Rozstępy – czym są i jak powstają?

Są to niedoskonałości ciała, które przybierają postać równoległych, wrzecionowatych pasków. Mogą mieć kolor biały lub czerwony i bardzo często występują u kobiet odwiedzających naszą klinikę medycyny estetycznej Poznań. Rozstępy są rodzajem blizn, które powstają poprzez pęknięcie włókien kolagenowych i są zlokalizowane na udach, biodrach, brzuchu. Przyczyną powstawania rozstępów na udach czy piersiach może być spadek masy ciała, zmiany hormonalne oraz rozbudowywanie masy mięśniowej. Jest to defekt kosmetyczny, który prowadzi do spadku samooceny pacjentów. Na szczęście rozstępów można się pozbyć szybko i bezboleśnie z udziałem sprawdzonych zabiegów medycyny estetycznej.

Zabiegi na rozstępy

Laseroterapia – laser Nd-yag i laser frakcyjny

Jak usunąć rozstępy na udach czy piersiach? Zabiegiem pierwszego wyboru jest laseroterapia. Pacjenci z problemem rozstępów na brzuchu często są leczeni laserem frakcyjnym, który wykazuje skuteczność przy pozbywaniu się wielu schorzeń. Esencją zabiegu jest wykonywanie przez lekarza kontrolowanych uszkodzeń w obrębie skóry, które zapewniają remodeling skóry i pobudzają produkcję nowego kolagenu i elastyny. Efektem działania lasera frakcyjnego jest regeneracja skóry i redukcja rozstępów.

Lekarz podczas zabiegu kieruje wiązkę lasera w miejsce występowania rozstępów, co nie narusza zdrowych tkanek. Laser frakcyjny dociera w głąb skóry, uszkadzając ją i prowadząc do odbudowy międzykomórkowej

Drugim często używanym laserem na rozstępy jest laser neodymowo-yagowy (Nd-YAG), który wykorzystuje dwie długości fali – 532 nm i 1064 nm. Zasada działania jest podobna do lasera frakcyjnego. Laser Nd-Yag podgrzewa temperaturę skóry, stymulując produkcję nowego kolagenu. Zabieg trwa max. 30 minut i polega na skierowaniu wiązki lasera w obszar zabiegowy. Efektem działania lasera Nd-Yag jest usunięcie rozstępów i poprawienie jędrności skóry. Pacjent odczuwa komfort podczas zabiegu, odczuwając jedynie delikatne pieczenie lub szczypanie. Na pełne efekty zabiegu czasem trzeba poczekać do paru tygodni.

Dermapen

Dermapen to zabieg polegający na aplikacji substancji aktywnych pod skórę pacjenta. Jest to remedium na m.in. rozstępy na brzuchu. Przed zabiegiem ma miejsce konsultacja lekarska, której zadaniem jest odrzucenie przeciwwskazań. Lekarz dokonuje nakłuć z udziałem wybranej substancji aktywnej. Dermapen jest urządzeniem przypominającym długopis, który dokonuje nakłuć skóry w obszarze zabiegowym na głębokości od 0,5 do 3 mm. Efektem działania zabiegu jest pobudzenie skóry do produkcji nowego kolagenu i elastyny, co prowadzi do redukcji rozstępów na piersiach. Zabieg jest bezbolesny, krótki i nie wiąże się z koniecznością długotrwałej rekonwalescencji.

Mezoterapia igłowa

Kolejnym zabiegiem na rozstępy na udach jest mezoterapia igłowa. Polega to na podawaniu pod skórę substancji aktywnych za pomocą iniekcji. Koktajle zawierają witaminy, aminokwasy, kwas hialuronowy lub wyciąg tkankowy.  Prowadzi to do rewitalizacji skóry i jej regeneracji. Zabieg mezoterapii igłowej wykonywany jest przy znieczuleniu kremem znieczulającym, który zapewnia komfort dla pacjenta. Po zabiegu należy przez 7 dni nie wystawiać skóry na działanie słońca czy korzystać z solarium.

Jak usunąć rozstępy – Osocze bogatopłytkowe

Jest to zabieg polegający na wykorzystaniu krwi własnej pacjenta, która po odwirowaniu, staje się preparatem zawierającym czynniki wzrostu. Terapia osoczem bogatopłytkowym na rozstępy prowadzi do poprawy wyglądu skóry i jej elastyczności czy gęstości. Efektem działania osocza bogatopłytkowego jest lepsze ukrwienie i zwiększona produkcja kolagenu i elastyny.

Jak usunąć rozstępy?

Oceń nas