Jak się pozbyć rozstępów

Jak się pozbyć rozstępów?

Rozstępy stanowią defekt estetyczny i mogą powodować dyskomfort u pacjenta. Na szczęście można jest skutecznie usunąć za sprawą lasera neodymowo-yagowego, który zapewnia bezpieczny i bezbolesny zabieg, po którym po rozstępach nie będzie śladu.

Rozstępy – definicja

Rozstępy objawiają się w postaci pręg, które zlokalizowane są na skórze brzucha, ud, pośladków czy piersi. Mogą mieć kolor czerwono-fioletowy lub barwę biało-perłową. Jak dochodzi do powstawania rozstępów?

Rozstępy powstają na skutek rozciągania się skóry i zaburzenia w jej konstrukcji, co prowadzi do namnażania kolagenu w nieprawidłowy sposób, czego efektem jest pojawianie się rozstępów.

Przyczyny rozstępów

Przyczyn tej dolegliwości jest dużo. Zaliczamy do nich zmianę wagi, ciążę, choroby endokrynologiczne, nadczynność nadnerczy czy przyjmowanie leków z kortyzolem. 

Jak się pozbyć rozstępów? – Wskazania do zabiegu

Zabieg jest dedykowany pacjentom, którzy borykają się z problemem pręgowatych zmian w strukturze struktury, czyli rozstępami. Defekt estetyczny może dotyczyć zarówno dorosłych, jak i młodych ludzi w okresie dojrzewania.

Jak przygotować się do zabiegu?

Miesiąc przed zabiegiem nie można przyjmować preparatów z retinolem i wykonywać głębokich peelingów i mikrodermabrazji. Na tydzień przed planowanym zabiegiem nie powinno się przyjmować preparatów z dziurawcem i nagietkiem.

Przebieg zabiegu

Bardzo skuteczną formą usuwania rozstępów jest laser erbowo-yagowy, emitujący fale o długości 2940 nanometrów. Efektem działania lasera jest docieranie w głąb skóry, przegrzanie komórek i doprowadzenie do koagulacji, które prowadzą do obkurczania oraz zamknięcia naczynek. Zabieg laserem erbowo-yagowym jest małoinwazyjny, bezpieczny i nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji.

Pacjent od razu po procedurze medycznej może wrócić do codziennych aktywności. Lekarz przykłada skaner w obszar zabiegowy, podczas czego pacjent odczuwa jedynie przyjemne ciepło. Efektem działania lasera jest produkcja nowego kolagenu i zastąpienie starej tkanki nową, która jest bardziej jędrna i elastyczna, co pozwala na skuteczne usuwanie rozstępów.

Laser nie niszczy naskórka, a pacjent nie odczuwa bólu. Laser powoduje w skórze kontrolowane mikrouszkodzenia, które pobudzają procesy regeneracyjne. Laseroterapia nie wymaga podania znieczulenia. Czas procedury medycznej trwa od 20 do 45 minut w zależności od indywidualnych uwarunkowań pacjenta. 

Jak się pozbyć rozstępów Poznań

Oceń nas