Jak podnieść owal twarzy, poprawić zarys twarzy
Jak podnieść owal twarzy – polecamy skuteczne metody opisane poniżej.
Polecane metody
Kwas polimlekowy
Sculptra to zabieg bezinwazyjny, polega na podawaniu drobnych iniekcji w okolice policzków i chomików. Całkowicie bezinwazyjny, nie wymaga rekonwalescencji. Kwas polimlekowy jest najsilniejszym stymulatorem wytwarzania kolagenu przez fibroblasty. Terapia wymaga serii 3 zabiegów w odstępach miesięcznych. Po zakończeniu dochodzi do poprawy napięcia skóry. Efekt utrzymuje się 2,5 do 3 lat. Można wykonywać 1x w roku zabieg podtrzymujący, wtedy wydłuża się utrzymanie efektu liftingującego.
Przeszczep tłuszczu
Podnoszeniu owalu twarzy z wykorzystaniem przeszczepu tłuszczu, czyli inaczej lipotransferu polega na modelowaniu sylwetki stosując własny materiał tkankowy w postaci własnej tkanki tłuszczowej pobranej uprzednio z okolicy gdzie jest jej nadmiar, a następnie wszczepianej w okolicę twarzy.
Pobranie tkanki tłuszczowej wykonuje się poprzez liposukcję, podczas której nie dochodzi do uszkodzenia pobieranej tkanki. W tym celu wykorzystuje się na przykład liposukcję infradźwiękową, czy też wykorzystującą strumień cieczy pod ciśnieniem Procedura ta jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pozostaje bezbolesna.
Tkanka tłuszczowa pobierana jest najczęściej z brzucha, ud czy też pośladków. W kolejnym etapie materiał ulega specjalnemu przygotowaniu polegającemu na jego oczyszczeniu z płynnej frakcji oraz wyselekcjonowaniu nieuszkodzonych, zdrowych komórek. Następnie tkanka jest wszczepiana w newralgiczne okolice twarzy.
Po wszczepieniu część tkanki tłuszczowej ulega wchłonięciu, tak więc by uzyskać oczekiwany efekt należy albo pobrać większą ilość materiału niż jest potrzebny do uzyskania optymalnego rezultatu. Drugą metodą pozwalającą na uniknięcie niedostatecznego efektu zabiegu jest zastosowanie osocza bogatopłytkowego.
Efektem zabiegu jest wypełnienie tkanki podskórnej, co powoduje zwiększenie napięcia skóry, likwidację jej nawisów, a co za tym idzie podniesienie owalu twarzy. Czas trwania lipotransferu jest zróżnicowany, ale średnio wynosi około 1 godziny. Zabieg jest małoinwazyjny i charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem.
Jedynymi możliwymi potencjalnymi powikłaniami są niewielkie krwiaki i obrzęki, które wycofują się samoistnie w przeciągu kilku dni. Nie ma ryzyka reakcji alergicznej i zapalnej, ponieważ wykorzystany materiał jest tkanką własną pacjenta.
Wolumetria twarzy
Zabieg wolumetrii twarzy polega na korygowaniu jej konturów oraz modelowaniu kształtu przy użyciu różnych substancji wypełniających. Zabieg charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa i stosunkowo niewielką bolesnością. Zazwyczaj zupełnie wystarczające jest znieczulenie miejscowe przy pomocy kremów ze środkiem anestetycznym.
Substancja wprowadzana jest przy pomocy cienkiej kaniul i lub igły w tkankę pod skórną, a czasami nawet pod mięśnie. W niektórych okolicach, jak na przykład podbródek, igła sięga praktycznie do kości żuchwy. Po wstrzyknięciu preparat rozprowadzany jest poprzez delikatny masaż zewnętrzny, przez co twarz modelowana jest do pożądanego kształtu.
Najczęściej stosowanym wypełniaczem jest kwas hialuronowy, który stosowany jest w medycynie estetycznej w wielu wskazaniach. Jednakże preparaty stosowane podczas wolumetrii twarzy różnią się od tych wykorzystywanych w pozostałych zabiegach zdecydowanie większą gęstością i lepkością. Innymi, rzadziej stosowanymi wypełniaczami są stymulatory takie jak kwas polimlekowy czy hydroksyapatyt wapnia, a także własna tkanka tłuszczowa pacjenta.
Jak podnieść owal twarzy – Nici Aptos
Zabieg z wykorzystaniem nici Aptos wpisuje się w grupę metod określanych jako lifting bez skalpela. Ta procedura nosi również inną nazwę – Excellence Light Lift. Jest to innowacyjna metoda bazująca na niciach caprolac wykonanych z włókien z kwasu polimlekowego
i kaprolaktonu.
Nici te są zintegrowane z igłą i wykorzystują technologię znaną już wcześniej (choćby z nici PDO czy innych rodzajów nici liftingujących). Istotną różnicą jest to, że technologia Aptos bazuje na materiałach rozpuszczalnych. Całkowita degradacja nici trwa około roku.
Dzięki zintegrowaniu nici z igłą możliwe jest precyzyjne umieszczenie ich w pożądanym miejscu, z niewielkim ryzykiem powikłań. Materiał, z którego wykonane są nici Aptos stymulują wytwarzanie endogennego kwasu hialuronowego, który wykazuje duże powinowactwo do wody.
Powoduje to zwiększenie uwodnienia i nawilżenia skóry, dzięki czemu dochodzi do zwiększenia jej napięcia, poprawienia jędrności, a co za tym idzie odmłodzenie wyglądu. Nici Aptos powodują inicjację wytwarzania kwasu hialuronowego. Jest to związek występujący praktycznie
w całym organizmie, szczególnie w skórze, a zwłaszcza młodej.
Z biegiem czasu jego ilość ulega znacznemu zmniejszeniu. Posiada on wysoką zdolność wiązania wody (jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać nawet do dwustu pięćdziesięciu molekuł wody). Dzięki zwiększaniu jego zawartości w skórze dochodzi do poprawienia jej nawilżenia.
Efektem wyżej wymienionych procesów jest poprawa napięcia i jędrności skóry skutkująca podniesieniem owalu twarzy. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i praktycznie bezbolesny. Jedyne uczucie dyskomfortu, jakie może mu towarzyszyć jest niewielkie ukłucie podczas przebijania skóry igłą.
Jak podnieść owal twarzy – Attiva
Aparat Attiva jest innowacyjnym urządzeniem będącym nowym spojrzeniem na lifting z wykorzystaniem fali radiowej. Urządzenie to opiera swoje działanie na przełomowej technologii łączenia fali radiowej monopolarnej oraz bipolarnej, dzięki czemu możliwe jest doprowadzenie impulsu wprost do skóry właściwej.
Umożliwia to przeprowadzenie zarówno liftingu endodermalnego jak i zewnętrznego. W rezultacie umożliwia osiągnięcie bardzo dobrego efektu liftingującego pozwalającego na podniesienie owalu twarzy. Istnieją dwa rodzaje liftingu możliwego do przeprowadzenia z wykorzystaniem urządzenia Attiva.
Pierwszym z nich jest tak zwany lifting endodermalny, zwany także liftingiem wewnętrznym, opiera swoje działanie na emisji fal radiowych ze źródła umieszczonego w obrębie skóry.
W tym celu lekarz wprowadza pod skórę specjalną kaniulę. Jej średnica jest bardzo niewielka, jeszcze mniejsza od tej wykorzystywanej w zabiegach z użyciem nici liftingujących. Działanie tej kaniuli jest podwójne. Po pierwsze stanowi źródło emitujące fale radiowe, po drugie pełni rolę swoistej sondy, która umożliwia precyzyjną kontrolę nad zadawanym bodźcem termicznym.
W efekcie dochodzi do podgrzania skóry powodującego skracanie się włókien kolagenowych, co z kolei pobudza komórki skóry właściwej do ich produkcji. W rezultacie dochodzi do zwiększenia napięcia i poprawy jędrności skóry, co skutkuje podniesieniem owalu twarzy.
Drugim rodzajem zabiegów oferowanych przez urządzenie Attiva jest lifting zewnętrzny, który w przeciwieństwie do liftingu endodermalnego jest procedurą nieinwazyjną. Również opiera się na wykorzystaniu działania zarówno fali radiowej monopolarnej jak i bipolarnej. Emiterem fal są specjalne, profilowane głowice ceramiczne, dopasowane do poszczególnych części ciała.
Zabieg polega na przyłożeniu przez lekarza głowicy na obszar ciała poddawany zabiegowi. Głowica emituje fale radiowe powodując intensywne przegrzanie tkanek, na które oddziałuje. W efekcie dochodzi do obkurczania się włókien kolagenowych oraz pobudzania procesów lipolizy komórek tłuszczowych. W efekcie dochodzi do pobudzania opisanych powyżej procesów regeneracyjnych oraz ich następstw.
Inne zabiegi
Bardzo korzystnie na owal twarzy wpływa zabieg laserem frakcyjnym, szczególnie gdy połączymy z innym zabiegiem jakim jest osocze bogatopłytkowe.
Laser Genesis – poprawia napięcie skóry, przez co korzystnie działa na owal twarzy