Jak pielęgnować brwi po makijażu permanentnym

Jak pielęgnować brwi po makijażu permanentnym?

W artykule omawiamy temat dotyczący jak pielęgnować brwi po makijażu permanentnym wykonanym w gabinecie kosmetologicznym.

Dlaczego warto stosować pielęgnację brwi po makijażu permanentnym?

Po pierwsze to właśnie od prawidłowej pielęgnacji makijażu permanentnego czy makijażu permanentnego oczu zależy jego trwałość. Brak pielęgnacji sprawi, że trzeba będzie szybciej powtarzać zabieg, udając się do kosmetologa Poznań. Po drugie brak pielęgnacji może prowadzić do powikłań, których należy się wystrzegać.

Pamiętajmy, by po wizycie w gabinecie kosmetologicznym nie używać tłustych maści, mocnych peelingów czy toników z kwasami, bo grozi to powstaniem stanu zapalnego.

Jak pielęgnować brwi po makijażu permanentnym?

Pielęgnacja makijażu permanentnego brwi po wizycie u kosmetologa Poznań przez pierwszy tydzień po zabiegu jest najważniejsza. Jak pielęgnować brwi po makijażu permanentnym? Po zabiegu makijaż permanentny oczu czy brwi zrezygnujmy z kosmetyków – należy odłożyć na wyższą półkę płyny do demakijażu tudzież kosmetyki zawierające silne kwasy.

Ich użycie spowodowało by podrażnienia. Należy pamiętać, że skóra po zabiegu makijażu permanentnego posiada drobną opuchliznę, co jest normalne i nie powinno być powodem do niepokoju. Przez pierwsze dni po wykonaniu makijażu permanentnego należy myć brwi za pomocą wody z mydłem.

Oczyszczanie powinno być delikatne, tak by nie podrażnić skóry i nie drapać podczas tej czynności strupków, które są pamiątką po zabiegu wykonywanym w gabinecie kosmetologa. Rekomendujemy używanie preparatu z witaminą E. Ma on korzystny wpływ na proces gojenia i przynosi ukojenie podczas pielęgnacji.

Zalecenie po zabiegu makijażu permanentnego brwi

Po zabiegu makijażu permanentnego Poznań u kosmetologa przez okres 7 dni należy zrezygnować z podkładu, korektora i pudru – skóra jest jeszcze zbyt wrażliwa i podrażniona. Po tym okresie nastąpi regeneracja skóry i znów będzie można wrócić do normalnych rytuałów pielęgnacyjnych.

Po zabiegu makijażu permanentnego brwi nie można stosować środków na porost i zagęszczenie brwi przez 4 tygodnie od wizyty w gabinecie kosmetologicznym. Tyle potrzebuje Twoja skóra, by się w pełni zregenerować i zagoić. Po wizycie u kosmetologa Poznań nie można od razu wrócić do dawnych nawyków – w przeciwnym razie możemy zaszkodzić swojej skórze!

Zapomnij o nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne i wizycie w solarium – może to mieć negatywny wpływ na skórę, prowadząc do powstawania przebarwień czy zmiany koloru brwi na ciemniejszy kolor. Po miesiącu od zabiegu u kosmetologa można bez obaw powrócić do kąpieli słonecznych, które nie będą wyrządzać krzywdy naszym brwiom. Wychodząc na słońce weź ze sobą preparat z wysokim filtrem UV.

Wiele z nas lubi basen i saunę. Po wykonaniu makijażu permanentnego Poznań u kosmetologa nie można jednak tego robić, bo chlorowana woda może przyczynić się do podrażnień delikatnej skóry, zmniejszając trwałość makijażu. Wizyta na basenie może spowodować zakażenie, dlatego przez miesiąc od zabiegu makijażu permanentnego brwi nie można z niego korzystać.

Przede wszystkim należy unikać nie tylko słońca i solarium, ale i kąpieli w basenie. Problemem jest przede wszystkim chlorowana woda, która może powodować podrażnienia delikatnej skóry, jednocześnie zmniejszając trwałość efektu. Sauna jest niebezpieczna dla makijażu permanentnego z powodu zbyt wysokiej temperatury, która może przekładać się na opóźnianie procesu gojenia się skóry i powodować podrażnienia.

Jak pielęgnować brwi po makijażu permanentnym

5/5 - (7 votes)