Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to usługa polecana dla osób, które chcą cieszyć się atrakcyjnym wyglądem bez względu na porę dnia i nocy. Jednak jak długo się on utrzymuje? Dowiedz się, w jaki sposób przebiega zabieg makijażu permanentnego oraz jakie są jego rezultaty?

Makijaż permanentny – Poznań

Makijaż permanentny to zabieg nieco przypominający tatuaż. Polega na wprowadzeniu barwnika za pomocą igły, który w estetyczny sposób może podkreślić:

 • brwi,
 • linie rzęs,
 • obrys ust,
 • wypełnienie ust.

W zależności od preferencji danej osoby może również uwypuklić cechę wyglądu, jak np. optycznie powiększyć usta. Metoda jest chwalona ze względu na długotrwałe efekty. Wykonany makijaż permanentny w gabinecie medycyny estetycznej to świetny sposób na podkreślenie naturalnej urody. 

Jak długo utrzymują się efekty makijażu permanentnego?

Wiele osób, zanim podejmie decyzję o wykonaniu makijażu permanentnego w gabinecie medycyny estetycznej, zastanawia się, jak długo brwi permanentne lub usta będą się utrzymywać. Zależy to od kilku czynników:

 • metody wykonania zabiegu,
 • stanu skóry,
 • wieku,
 • intensywności barwników,
 • nawyków osoby, u której wykonano makijaż permanentny.

Przeciętnie trwałość np. brwi permanentnych określa się na mniej więcej 1-2 lata.

Co wpływa na znikanie makijażu permanentnego?

To, jak długo utrzyma się makijaż permanentny np. brwi, zależy też od naturalnego procesu złuszczania się naskórka. Choć metoda wykonywania tego zabiegu w pewnym sensie jest podobna do tatuowania, to należy pamiętać, że barwnik w tym przypadku nie jest wprowadzany tak głęboko.

Osoby, które chętnie opalają się i stronią od używania kremu z filtrem UV, mogą zauważyć szybsze zanikanie pigmentów. Warto wiedzieć, że jest to proces stopniowy. Z biegiem czasu efekty makijażu permanentnego staną się coraz mniej widoczne i będą wymagać korekty np.  u kosmetologa w Poznaniu.

Co więcej, osoby, które zdecydowały się na nieco bardziej wyrazisty makijaż permanentny brwi, dłużej się będą cieszyć jego wyglądem, niż zwolennicy delikatnego podkreślenia urody. 

Rodzaje makijażu permanentnego brwi – kosmetolog Poznań

Brwi permanentne to popularnie wybierany zabieg w gabinecie medycyny estetycznej. W zależności od preferencji klientki, kosmetolog może wykonać makijaż permanentny brwi:

 • metodą włoskową – w której wprowadzony barwnik ma imitować naturalne brwi,
 • metodą ombrebrwi permanentne są delikatnie cieniowane, w tej metodzie wprowadza się barwniki o różnej tonacji.

Największą popularnością w ostatnich latach cieszy się metoda ombre.

Jak wygląda zabieg makijażu permanentnego – Poznań

Przed wykonaniem permanentnych brwi w gabinecie medycyny estetycznym w Poznaniu, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie, kosmetolog może doradzić na kilka dni przed makijażem permanentnym wykonanie delikatnego peelingu. Zabieg polega na:

 • nałożenie kremu znieczulającego,
 • wprowadzeniu barwnika pod skórę.

Kształt brwi i odcień jest dobierany z najwyższą starannością do typu urody klientki. W zależności od osobistej wrażliwości na ból zabieg może powodować niewielki dyskomfort. Wygajanie brwi trwa około 7-14 dni. Makijaż permanentny brwi w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu, jest polecany każdej osobie, która chce podkreślić naturalne piękno oczu. 

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny Poznań

5/5 - (7 votes)