Jak długo natłuszczać brwi po makijażu permanentnym

Jak długo natłuszczać brwi po makijażu permanentnym

Jak długo natłuszczać brwi po makijażu permanentnym? Czy makijaż permanentny wymaga specjalnego postępowania po zabiegu? Warto pamiętać, że odpowiednia pielęgnacja brwi czy ust po wykonaniu makijażu permanentnego jest kluczowa, aby był on piękny i trwały.

Ile trwa makijaż permanentny brwi?

Makijaż permanentny brwi zwany inaczej tatuażem brwi to specjalny zabieg podczas którego doświadczony kosmetolog wprowadza pod skórę pigment. Procedura trwa ok 30-40 min jest bezbolesna, gdyż możliwe jest zastosowanie kremu znieczulającego. Jeśli chcesz wykonać zabieg udaj się do sprawdzonego gabinetu i kosmetologa, gdyż nieudolne wykonanie makijażu permanentnego może cię oszpecić.

Ważne jest, aby odpowiednio dobrać kształt brwi do twojej twarzy, ale duże znaczenie ma także dobór użytego koloru, który musi współgrać z kolorem włosów, karnacji i oczu. W zależności od metody wykonania makijaż permanentny Poznań może być trwały nawet do kilku lat, ale zazwyczaj po 1-2 latach wymaga korekty.

Pielęgnacja brwi po makijażu permanentnym – kosmetolog Poznań

Sam zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania, ale ważne jest to dzieje się po zabiegu czyli jak wygląda proces gojenia. Podczas procesu gojenia brwi permanentnych ważne jest kilka zasad, o których powinien powiedzieć ci kosmetolog wykonujący zabieg. Istotne jest, aby stosować się do tych zaleceń i przede wszystkim nie trzeć i nie myć skóry wodą z mydłem w pierwszych dniach, a tylko delikatnie osuszać z nagromadzonego osocza.

Nie należy zdrapywać pojawiających się strupków i używać kosmetyków na bazie alkoholu. Należy stosować tylko dedykowane preparaty, a w pierwszych dniach sprawdzi się Bepanthen lub Alantan. W kolejnych dniach istotne jest nawilżanie skóry łuków brwiowych kremami zawierającymi wit. E.

Nakładanie maści lub kremu jest ważne, ale warto wiedzieć jak długo natłuszczać brwi po makijażu permanentnym. Przez pierwsze kilka dni po zabiegu najlepiej przemywać brwi dwa razy dziennie przegotowaną wodą, a następnie przez kolejne 3-4 dni smarować dedykowaną maścią, wskazaną przez kosmetologa, również dwa razy dziennie.

Pamiętaj, że skórę wokół brwi należy tak naprawdę nawilżać a nie natłuszczać, stąd ważne jest, aby stosować zalecany krem. W przypadku nieprzestrzegania zasad pielęgnacji mogą wystąpić odbarwienia, a efekt nie będzie zgodny z oczekiwaniami.

Całkowity proces gojenia brwi po makijażu permanentnym może trwać ok 14 dni, a czasem nawet dłużej. Pamiętaj, aby po zagojeniu nie dopuszczać do wysuszenia oraz mocnego opalania pigmentowanej skóry oraz nawilżać pigmentowaną skórę. Dodatkowo warto unikać agresywnych peelingów w miejscu makijażu permanentnego.

Zanim zdecydujesz się na makijaż permanentny brwi lub makijaż permanentny oczu i ust, dokładnie przemyśl swoją decyzję i wybór kosmetologa, ponieważ usuwanie makijażu permanentnego metodą laserową zdecydowanie nie należy do przyjemnych ani najtańszych atrakcji.

Jak długo natłuszczać brwi po makijażu permanentnym

5/5 - (3 votes)