Ile utrzymuje się makijaż permanentny
Ile utrzymuje się makijaż permanentny?
Czym jest i na czym polega makijaż permanentny?
Istotą makijażu permanentnego jest zastosowanie naturalnych barwników i substancji, które mają na celu trwałe podkreślenie urody, a także maskowanie niedoskonałości wyglądu takich jak zmarszczki, przebarwienia skóry czy też pajączki naczyniowe. Barwniki te są wprowadzane pod skórę przy pomocy specjalnej igły, na zasadzie trochę podobnej do tej stosowanej przy wykonywanym tatuażu.
Substancje te są naturalne a ich koloryt odpowiada fizjologicznemu kolorowi skóry.
Zabieg wykonania makijażu permanentnego przeprowadzany jest przez kosmetyczkę linergistkę. Odbywa się on w kilku etapach. Dzięki zabarwieniu wykorzystywanych substancji, makijaż wykonany tą metodą wygląda zupełnie naturalnie. Z kolei ich naturalne pochodzenie zabezpiecza przed ewentualnością pojawienia się reakcji alergicznych lub zapalnych.
Oczywiście igły wykorzystywane do wykonania makijażu permanentnego są jednorazowe. Wszystkie wyżej opisane fakty składają się w rezultacie na wysoki poziom bezpieczeństwa zabiegu wykonania makijażu permanentnego.
Dodatkową, wydającą się być oczywistą zaletą makijażu permanentnego ( brwi permanentne ) jest fakt, że nie ulega on niespodziewanemu rozmazaniu, dzięki czemu nie są straszne już nieoczekiwane deszcze czy kontakt z wodą, a pożądany wygląd może być zachowany niezależnie od sytuacji.
Jak wygląda zabieg?
Zabieg wykonania makijażu permanentnego charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa. Oczywiście na samym początku drogi prowadzącej do osiągnięcia oczekiwanego rezultatu, konieczne jest przeprowadzenie specjalistycznej konsultacji. W jej trakcie oceniany jest pierwotny stan skóry, a także, przy czynnym udziale pacjentki, określany jest oczekiwany rezultat końcowy.
Na podstawie powyższych informacji, możliwe jest ustalenie zakresu zabiegu, techniki jego przeprowadzenia, a także barwników optymalnych do zastosowania u konkretnej pacjentki.
Przed zabiegiem warto odpowiednio przygotować skórę. Niezbędne jest należyte zadbanie o jej higienę i prawidłowe nawilżenie. Pomocne jest również stosowanie preparatów zawierających arnikę, co powoduje dodatkowe odżywienie skóry.
Konieczne jest usunięcie protez zębowych na czas zabiegu. W przypadku, kiedy wykonanie makijażu permanentnego obejmuje okolicę oczu, warto zadbać o porządne wyspanie się. Dzięki temu unika się obrzęku okolicy oczu, który jest charakterystyczny dla niewyspania i zmęczenia.
Sam zabieg przeprowadzany jest w kilku etapach. Do jego wykonania wykorzystuje się specjalny aparat igłowy oraz zestaw uprzednio dobranych, naturalnych barwników. Procedura ta jest praktycznie bezbolesna, jednakże w newralgicznych lokalizacjach, takich jak okolice oczu czy ust, gdzie sieć unerwienia jest gęsta, a co za tym idzie większa jest wrażliwość na bodźce bólowe, stosuje się specjalne kremy zawierające środek znieczulający (na przykład lignokainę). Przy pomocy aparatu igłowego, pigmenty wprowadzane są pod naskórek.
Po wykonaniu makijażu permanentnego, stosuje się na skórę specjalne kompresy, które mają na celu złagodzenie podrażnienia skóry i jej zrelaksowanie. Istotne jest to, że zabieg powinien być powtórzony po 2 tygodniach z naniesieniem ewentualnych korekt. Wynika to z faktu okresowego złuszczania się naskórka, co może prowadzić do eliminacji części zaaplikowanych pigmentów.
W dalszym etapie, istotne jest uzupełnianie pigmentu przynajmniej raz w roku. Trzymając się tych wytycznych, można doprowadzić do utrzymywania się tego efektu nawet do pięciu lat.
Do kogo adresowany?
Podstawowym zadaniem makijażu permanentnego jest maskowanie wszelkiego rodzaju niedoskonałości skóry głównie w obrębie twarzy. W odróżnieniu od klasycznego makijażu, nie sprowadza się on do malowania twarzy, ale polega na eksponowaniu naturalnych walorów kobiecej urody i podkreślaniu naturalnego piękna na przykład ust czy oczu, zarazem delikatnie je korygując.
Ponadto skutecznie ukrywa różnego rodzaju defekty skóry i jej niedoskonałości, takie jak znamiona barwnikowe, przebarwienia, a niejednokrotnie nawet pajączki naczyniowe.
Ile utrzymuje się makijaż permanentny?
Celem osiągnięcia optymalnego efektu zabieg wykonania makijażu permanentnego powinien być powtórzony po 2 tygodniach z naniesieniem ewentualnych korekt. Wynika to z faktu okresowego złuszczania się naskórka, co może prowadzić do eliminacji części zaaplikowanych pigmentów. W dalszym etapie, istotne jest uzupełnianie pigmentu przynajmniej raz w roku.
Ile utrzymuje się makijaż permanentny?
Trzymając się tych wytycznych, można doprowadzić do utrzymywania się tego efektu nawet do pięciu lat.