Ginekomastia męski problem

ginekomastia, lipomastia, leczenie ginekomastii

Ginekomastia męski problem

Powiększenie gruczołu sutkowego u mężczyzn wywołuje kompleksy. Powiększone piersi odbierają męskość i są powodem frustracji. Na szczęście medycyna estetyczna zapewnia skuteczne narzędzia w formie zabiegów takich jak: liposukcja, które pozwolą Ci szybko pozbyć się wstydliwego problemu.

Co to jest ginekomastia i jakie są jej przyczyny?

Przypadłość polega na powiększeniu gruczołu sutkowego u mężczyzn. Występuje zarówno w wieku dojrzewania, jak i u starszych mężczyzn. Przyczyn tej choroby jest bardzo wiele. Za tę przypadłość odpowiadają związki chemiczne o działaniu estrogennym czy hormon produkowany w przysadce mózgowej – prolaktyna.

Zaburzenia hormonalne mogą być endogenne lub egzogenne. Wpływ na ginekomastię może mieć stosowanie leków dopingowych, moczopędnych czy tych na przerost prostaty. Inne czynniki ryzyka to nadużywanie alkoholu lub marskość wątroby. Warto wiedzieć, że ginekomastia tłuszczowa powstaje u osób otyłych.     

Jak zdiagnozować ginekomastię?

Diagnostyka ginekomastii koncentruje się na badaniach obrazowych i laboratoryjnych. Często wykonuje je endokrynolog lub doświadczony lekarz medycyny estetycznej. Do postawienia diagnozy potrzebne jest przeprowadzenie USG piersi. 

Ginekomastia leczenie

Są różne metody pozbycia się tego problemu medycznego. Pierwszym z nich jest operacja z cięcia około otoczkowego, czyli ginekomastia zabieg. Dotyczy to ginekomastii gruczołowej. Zadaniem operatora jest wycięcie gruczołu w całości i przesłania jego fragmentu do badania histopatologicznego. 

Ginekomastia męski problem

Lipomastia, czyli rozrost lub nadmiar tkanki tłuszczowej leczy się w gabinecie medycyny estetycznej poprzez liposukcję. Przed ginekomastia zabieg lekarz przeprowadza wywiad lekarski, który ma za zadanie określić ewentualne przeciwwskazania pacjenta. Jeśli lekarz dopuści pacjenta do zabiegu medycyny estetycznej, wykonuje się badanie fizykalne i ustala się dokładny przebiegu zabiegu.

Ta metoda ginekomastia zabieg cechuje się krótkim okresem rekonwalescencji. Zabieg liposukcji jest dużo mniej inwazyjny od cięcia chirurgicznego. Ginekomastia leczenie poprzez zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Dokonuje się nacięcia skóry, a potem odsysa się tłuszcz. Po liposukcji i ginekomastii leczenie pacjent jest wypisywany do domu, ale przez kilka dni po zabiegu zgłasza się na kontrolę. Po zabiegu liposukcji pacjent przychodzi na zdjęcie szwów i powinien nosić pas uciskający przez okres miesiąca. Po zabiegu zaleca się masaż limfatyczny i karboksyterapię. 

Jakie efekty przynosi ginekomastia?

Efekty zabiegu medycyny estetycznej są widoczne od razu, a po ustąpieniu gojenia rany znikają zasinienia i obrzęki. Po 6 tygodniach nie powinno być widać śladu po zabiegu. Ostateczny rezultat jest widoczny po 3-6 miesiącach.

Jakie są zalecenia po zabiegu medycyny estetycznej?

Po zabiegu należy przestrzegać wskazań od lekarza. Obowiązkowe jest noszenie pasa uciskającego lub kamizelki. Przez okres 3 tygodni nie można uprawiać wzmożonej aktywności fizycznej. Do 6 miesięcy nie należy korzystać z sauny czy solarium i unikać intensywnego opalania się.

Ginekomastia męski problem Poznań

5/5 - (11 votes)