Efekty zabiegu laserem frakcyjnym

Efekty zabiegu laserem frakcyjnym

Zabieg laserem frakcyjnym CO2 zapewnia efekty takie jak: ujędrnienie skóry, usunięcie blizn potrądzikowych czy redukcja zmarszczek. W artykule poznamy wszystkie efekty procedury laseroterapii, jej przebieg i wskazania do zabiegu.

Laser frakcyjny – definicja

Jest to nowoczesne urządzenie szeroko stosowane w medycynie estetycznej do leczenia wielu dolegliwości takich jak: zmarszczki, blizny po trądziku czy rozstępy. 

Efekt działania lasera frakcyjnego CO2 polega na rozbiciu wiązki promienia na mniejsze i rozprowadzanie ich po skórze na głębokości 2-3 mm. Podczas laseroterapii powstają mikrouszkodzenia, które pobudzają skórę do produkcji nowego kolagenu i elastyny oraz regeneracji. W efekcie pomarszczona czy zniszczona skóra jest zastępowana nową. Użycie lasera frakcyjnego jest bezpieczne, nieinwazyjne i zapewnia długotrwałe efekty. 

Wskazania do zabiegu

Laser frakcyjny jest wykorzystywany do leczenia wielu dolegliwości takich jak: redukcja zmarszczek w wielu partiach ciała, pozbywanie się wiotkiej skóry, usuwanie rozstępów i przebarwień oraz rozszerzonych porów czy też niwelowanie nierówności czy zmian pigmentowych. Laser frakcyjny CO2 jest narzędziem do odmładzania skóry oraz poprawy jędrności skóry.

Szczegóły zabiegu z udziałem lasera frakcyjnego CO2

Wizyta rozpoczyna się od wywiadu lekarskiego, podczas którego lekarz ma za zadanie odrzucić ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu, przekazaniu mu szczegółów dotyczących przebiegu oraz zaleceń, można rozpocząć procedurę medyczną. Skóra w obszarze zabiegowym jest oczyszczana i dezynfekowana.

Następnie lekarz kieruje wiązkę światła lasera frakcyjnego w miejsce poddane zabiegowi i wówczas dochodzi do mikrouszkodzeń skóry na głębokości 2-3 milimetrów. W efekcie zabieg prowadzi do remodelingu kolagenu i zastąpienia starej skóry nową.

Zabieg nie jest bolesny, jedynie podczas procedury pacjent może odczuwać przyjemne ciepło. Zabieg jest krótki, nieinwazyjny i bezbolesny. Często lekarz oferuje pacjentowi znieczulenie w formie kremu, bo zminimalizować do zera dolegliwości bólowe. 

Efekty zabiegu laserem frakcyjnym

Pacjent może spodziewać się efektów po 4 tygodniach od wizyty w klinice medycyny estetycznej, ponieważ wtedy dopiero następuje regeneracja skóry i przebudowa kolagenu oraz elastyny. Pierwsze rezultaty są widoczne już po pierwszym zabiegu, lecz pełny efekt terapeutyczny można osiągnąć po 3-4 zabiegach.

Laseroterapia przynosi szereg korzyści dla pacjenta od poprawy wyglądu cery, odmłodzenia, aż po wygładzenie zmarszczek czy skóry. Pacjent może liczyć na redukcję blizn, rozstępów i przebarwień, które często są powodem spadku samooceny i źródłem kompleksów.

Laser frakcyjny CO2 zapewnia ujędrnienie skóry i jej uelastycznienie oraz pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny, które przyczynia się do poprawy wyglądu skóry. 

Redukcja blizn potrądzikowych wymaga od 3 do 6 zabiegów w zależności od indywidualnych wskazań pacjenta. Usuwanie rozstępów także wymaga 4-6 wizyt. Lekarz przed rozpoczęciem laseroterapii omawia pożądane efekty z pacjentem, przedstawiając plan leczenia i prognozowaną ilość wizyt. 

Efekty zabiegu laserem frakcyjnym Poznań

5/5 - (7 votes)