Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Dermamelan


DERMAMELAN jest najbardziej skuteczną kuracją na przebarwienia o podłożu hormonalnym, zabieg ten może wykonać wyłącznie lekarz.

Mechanizm działania:
Dermamelan jest kompozycją składników hamujących powstawanie melaniny o wysokim stężeniu, reguluje on proces formowania melaniny.
dermamelan

Ponadto składniki zawarte w preparacie wykazują następujące działanie:

Czynnikami aktywnymi w preparatach Dermamelan jest kombinacja substancji chemicznych i wyciągów roślinnych:

Wskazania do zabiegu Dermamelan:

Zabieg składa się z 2 etapów:

W gabinecie lekarskim:

Terapia Dermamelanem jest dopasowana do indywidualnych potrzeb pacjenta. Wymaga różnego czasu stosowania w zależności od fototypu

W domu:

Dodatkowo można stosować specjalny krem łagodzący- Hydravital faktor K i Melanogel Touch miejscowo na plamy.

Pełen efekt działania jest widoczny po miesiącu.

Skuteczność działania:

Odpowiedni dla każdego fototypu, rodzaju skóry i przebarwień o różnej etiologii.

Najlepsze efekty uzyskuje się w przypadku: przebarwień o podłożu hormonalnym (melasma),  skóry tłustej i mieszanej, ponieważ oprócz tego, że pozwala pozbyć się plam barwnikowych, reguluje wydzielanie łoju, zwęża pory i dodaje skórze blasku.

Zabieg z użyciem Dermamelanu jest najskuteczniejszą terapią usuwającą przebarwienia w mniej niż 20 dni. W 99% przypadków intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%, a w 100 %  następuje odmłodzenie skóry.

Terapia Dermamelanem jest dopasowana do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta, wymaga różnego czasu stosowania w zależności od fototypu skóry. Przy ciemnej skórze (fototyp IV i V) plamy znikają po 8 do 10 dniach. U osób o jasnej karnacji (fototyp I i II) i fototyp III – blondyni i szatyni o jasnych oczach – zanik plam jest obserwowany między 8 a 21 dniem.

Zabieg składa się z 2 etapów:

Etap 1 – w gabinecie: Lekarz przeprowadzający zabieg oczyszcza i odtłuszczaj skórę.
Kolejnym etapem jest nałożenie preparatu Dermamelan. Jest to maska koloru musztardowego i stanowi podstawę kuracji. Jego głównym celem jest eliminacja plam.

Etap 2 – w domu: Pacjent z nałożoną maską udaje się do domu i zmywa ją bieżącą wodą, po około 5 godzinach – czas trzymania maski ustala osoba przeprowadzająca zabieg lub lekarz konsultujący, w zależności od fototypu skóry pacjenta. Następnie pacjent stosuje krem przez 3 miesiące od zabiegu według schematu dobranego przez lekarza wykonującego zabieg oraz krem nawilżający.

Czym jest Dermalux?

Dermalux jest innowacyjnym systemem wykorzystywanym do fototerapii. Jego działanie opiera się na zastosowaniu najnowszej generacji diod ledowych, dzięki czemu uzyskuje się światło niebieskie, czerwone oraz promieniowanie bliskiej podczerwieni o bardzo precyzyjnie określonych, potwierdzonych klinicznie długościach fal. Jest to urządzenie o bardzo wszechstronnym zastosowaniu a wskazania do jego użycia są bardzo szerokie.

O jego wysokiej klasie świadczą liczne prestiżowe nagrody, między dwukrotne wyróżnienie „The AesteticAwards”, a także „Treatment of The Year”. Urządzenie zostało sprawdzone w ponad 300 brytyjskich klinikach. Dzięki swojej bezinwazyjności i precyzji zabieg jest praktycznie stuprocentowo bezpieczny. System oparty jest na opatentowanej technologii, a urządzenia produkowane w Wielkiej Brytanii.

Istnieje kilka rodzajów aparatu Dermalux, w zależności od długości emitowanych fal (Dermalux LED Red emitujący światło czerwone, Dermalux LED Blue emitujący światło niebieskie, Dermalux LED NIR emitujący promieniowanie bliskiej podczerwieni oraz Dermalux Concurrent Modality Treatment dający możliwość naświetlania trzema długościami fal naraz).

Do kogo adresowany?

Wskazania do stosowania fototerapii urządzeniem Dermalux mają bardzo szerokie spektrum. Możliwość tę daje wielopłaszczyznowe oddziaływanie światła na organizm. Ma ono zarówno działanie regeneracyjne, jak i przeciwbakteryjne czy przeciwbólowe. Powoduje również poprawę ukrwienia poprzez miejscowe pobudzanie mikrokrążenia.

Szczególnie zalecana jest ledoterapia do leczenia trądzika młodzieńczego i  do leczenia blizn po trądzikowych.

Pierwszą grupę wskazań do zastosowania ledoterapii jest przeciwdziałanie procesom starzenia się skóry. Jest bardzo efektywna jako metoda ograniczenia zasięgu i powstawania zmarszczek. Powoduje zwiększenie napięcia i poprawia jędrność skóry, a także jej nawilżenie.

Daje również możliwość eliminacji tak zwanych „worków pod oczami”, „kurzych łapek”, a także przebarwień związanych z procesem starzenia się skóry. Ponadto zapobiega nadmiernemu rogowaceniu naskórka.

Zastosowanie urządzenia Dermalux jest zalecane również, kiedy skóra wymaga regeneracji. Przykładem takiego stanu mogą być jej uszkodzenia powstałe w trakcie korzystania z solarium.

Przyspiesza także wycofywanie się zmian powstałych podczas innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej (na przykład radiofrekwencji mikroigłowej), a także gojenie się ran.

Poza wskazaniami estetycznymi, ledoterapia znajduje szerokie zastosowanie jako metoda terapeutyczna. Pierwszą grupę schorzeń, w leczeniu których urządzenie Dermalux może być wykorzystywane są choroby skóry o różnej etiologii. Należą do nich zarówno choroby infekcyjne (na przykład półpasiec będący chorobą wirusową) jak i nieinfekcyjne (między innymi łuszczyca czy trądzik różowaty).

Ponadto terapia z wykorzystaniem promieni świetlnych przynosi efekty w leczeniu niektórych chorób ogólnoustrojowych. Przykładowo, dzięki działaniu przeciwbólowemu jest to skuteczna metoda pomocnicza w terapii choroby zwyrodnieniowej stawów, przewlekłych stanów zapalnych ich dotyczących, neuralgii czy też objawów neuropatii cukrzycowej.

Oprócz zastosowania jako pojedynczej metody, ledoterapia może być wykorzystywana również w skojarzeniu, na przykład powodując wzmocnienie działania niektórych kosmetyków.

Podsumowując, wskazania do zastosowania Dermalux to:

Zabieg jest całkowicie bezbolesny a nawet jest uważany za przyjemnie relaksujący – pacjent odczuwa delikatne ciepło.

Zabieg warto czasami wzmocnić laserem frakcyjnym.

U kogo przeciwwskazany?

Jak każdy zabieg oferowany przez medycynę estetyczną, fototerapia z zastosowaniem urządzenia Dermalux jest przeciwwskazana w niewielkiej grupie pacjentów. Pierwszą grupę stanowią osoby stosujące leki zwiększające wrażliwość na światło, a także zmagający się
z fotoalergią.

Nie należy wykonywać zabiegu u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Jest przeciwwskazany także u pacjentów, u których stwierdzono aktywne zakażenia, zarówno w obrębie skóry i tkanki podskórnej, jak i w innych lokalizacjach (na przykład aktywna gruźlica).

Ponadto procedury nie należy stosować u pacjentów z nieuregulowaną cukrzycą ani chorobami nowotworowymi.

5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530