Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Dermalux


Ledoterapia – terapia światłem. Foterapia ma bardzo szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej.

Światło jest niezbędne do funkcjonowania życia na ziemi. Stanowi kluczowy czynnik potrzebny do produkcji tlenu przez rośliny, dzięki któremu możliwe jest życie zwierząt i ludzi.

ledy medyczne

Ono wyznacza rytm dnia i nocy, a co za tym idzie codziennego funkcjonowania. Jego pozytywny wpływ na organizm znalazł również zastosowanie we współczesnej medycynie estetycznej.

Fototerapia – na czym polega?

Fototerapia, zwana inaczej światłoterapią lub też ledoterapią opiera się na wielopłaszczyznowym oddziaływaniu promieni świetlnych na organizm ludzki. Jego podstawą jest zamiana energii słonecznej na energię potrzebną podczas procesów metabolicznych.

Elementami komórki, które odpowiadają za jej wytwarzanie są mitochondria, określane jako „siłownia komórki”. Wyposażone są w enzym zwany oksydazą cytochromu C, który pełni rolę fotoreceptora. Znaczy to, że jest białkiem zakotwiczonym w błonie komórkowej, które reaguje na bodziec świetlny.

Reakcja ta aktywuje kaskadę przemian metabolicznych prowadzących do syntezy wewnątrzkomórkowego nośnika energetycznego. Stanowi to bazę do oddziaływania na organizm na wielu płaszczyznach, na przykład przeciwbólowego czy antyseptycznego.

Czym są ledy medyczne?

Ledy medyczne to innowacyjny system wykorzystywany do fototerapii. Jego działanie opiera się na zastosowaniu najnowszej generacji diod ledowych, dzięki czemu uzyskuje się światło niebieskie, czerwone oraz promieniowanie bliskiej podczerwieni o bardzo precyzyjnie określonych, potwierdzonych klinicznie długościach fal. Jest to urządzenie o bardzo wszechstronnym zastosowaniu a wskazania do jego użycia są bardzo szerokie.

O jego wysokiej klasie świadczą liczne prestiżowe nagrody. Dzięki swojej bezinwazyjności i precyzji zabieg jest praktycznie stuprocentowo bezpieczny. System oparty jest na opatentowanej technologii, a urządzenia produkowane z najlepszych podzespołów.

Istnieje kilka rodzajów ledów medycznych, w zależności od długości emitowanych fal (LED Red emitujący światło czerwone, LED Blue emitujący światło niebieskie, LED NIR emitujący promieniowanie bliskiej podczerwieni oraz system dający możliwość naświetlania trzema długościami fal naraz).

Do kogo adresowany?

Wskazania do stosowania fototerapii ledami medycznymi mają bardzo szerokie spektrum. Możliwość tę daje wielopłaszczyznowe oddziaływanie światła na organizm. Ma ono zarówno działanie regeneracyjne, jak i przeciwbakteryjne czy przeciwbólowe. Powoduje również poprawę ukrwienia poprzez miejscowe pobudzanie mikrokrążenia.

Szczególnie zalecana jest ledoterapia do leczenia trądzika młodzieńczego i  do leczenia blizn potrądzikowych.

Pierwszą grupę wskazań do zastosowania ledoterapii jest przeciwdziałanie procesom starzenia się skóry.

Jest to bardzo efektywna jako metoda ograniczenia zasięgu i powstawania zmarszczek.

Powoduje zwiększenie napięcia i poprawia jędrność skóry, a także jej nawilżenie.

Daje również możliwość eliminacji tak zwanych „worków pod oczami”, „kurzych łapek”, a także przebarwień związanych z procesem starzenia się skóry. Ponadto zapobiega nadmiernemu rogowaceniu naskórka.

Zastosowanie ledów medycznych jest zalecane również, kiedy skóra wymaga regeneracji. Przykładem takiego stanu mogą być jej uszkodzenia powstałe w trakcie korzystania z solarium.

Przyspiesza także wycofywanie się zmian powstałych podczas innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej (na przykład radiofrekwencji mikroigłowej), a także gojenie się ran.

Zastosowanie lecznicze

Poza wskazaniami estetycznymi, ledoterapia znajduje szerokie zastosowanie jako metoda terapeutyczna. Pierwszą grupę schorzeń, w leczeniu których ledy medyczne mogą być wykorzystywane są choroby skóry o różnej etiologii. Należą do nich zarówno choroby infekcyjne (na przykład półpasiec będący chorobą wirusową) jak i nieinfekcyjne (między innymi łuszczyca czy trądzik różowaty).

Ponadto terapia z wykorzystaniem promieni świetlnych przynosi efekty w leczeniu niektórych chorób ogólnoustrojowych.

Przykładowo, dzięki działaniu przeciwbólowemu jest to skuteczna metoda pomocnicza w terapii choroby zwyrodnieniowej stawów, przewlekłych stanów zapalnych ich dotyczących, neuralgii czy też objawów neuropatii cukrzycowej.

Oprócz zastosowania jako pojedynczej metody, ledoterapia może być wykorzystywana również w skojarzeniu, na przykład powodując wzmocnienie działania niektórych kosmetyków.

Podsumowując, wskazania do zastosowania ledów medycznych to:

Zabieg jest całkowicie bezbolesny a nawet jest uważany za przyjemnie relaksujący – pacjent odczuwa delikatne ciepło.

U kogo przeciwwskazany?

Jak każdy zabieg oferowany przez medycynę estetyczną, fototerapia z zastosowaniem ledów medycznych jest przeciwwskazana w niewielkiej grupie pacjentów.

Pierwszą grupę stanowią osoby stosujące leki zwiększające wrażliwość na światło, a także zmagający się
z fotoalergią.

Nie należy wykonywać zabiegu u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

Jest przeciwwskazany także u pacjentów, u których stwierdzono aktywne zakażenia, zarówno w obrębie skóry i tkanki podskórnej, jak i w innych lokalizacjach (na przykład aktywna gruźlica).

Ponadto procedury nie należy stosować u pacjentów z nieuregulowaną cukrzycą ani chorobami nowotworowymi.

Zobacz także: ledoterapia

Rezultaty​

dermalux-1

dermalux-2

dermalux-3

dermalux-5

5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530