Czym smarować brwi po makijażu permanentnym

Czym smarować brwi po makijażu permanentnym?

Makijaż permanentny brwi staje się coraz bardziej popularny, ale często pojawiają się wśród pacjentów pytania, czym smarować brwi po makijażu permanentnym? Jak właściwie pielęgnować brwi i skórę po makijażu permanentnym przeczytasz poniżej.

Kosmetolog Poznań – pielęgnacja skóry, makijaż permanentny brwi

Pielęgnacja skóry po zabiegu makijażu permanentnego brwi jest bardzo ważna, gdyż  wpływa na ostateczny efekt zabiegu i składa się z kilku etapów. Aby zatrzymać efekt pigmentacji staraj się oczyszczać skórę dwa razy dziennie przegotowaną wodą lub wodą z dodatkiem preparatu myjącego typu cetaphil.

Następnie osusz skórę chusteczką higieniczną lub ręcznikiem papierowym. Każdy makijaż permanentny brwi, ale też makijaż permanentny oczu i  ust wymaga podobnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Po dwóch dniach od zabiegu zacznij nakładać krem regeneracyjny. Jaki preparat czy jaka maść po makijażu permanentnym powinna być stosowana doradzi ci kosmetolog u którego wykonujesz zabieg.  Pamiętaj, aby starać się smarować cienką warstwą kremu, tak aby nie utrudniać skórze gojenia. Kolejny etap to złuszczanie się skóry, dlatego pozwól jej to robić w swoim tempie, nie pocieraj i nie przyspieszaj tego procesu.

Pamiętaj także, aby przez pierwsze dwa tygodnie po zabiegu makijażu permanentnego brwi nie korzystać z basenu, sauny i zajęć, w których skóra narażona jest na kontakt z innymi powierzchniami mogącymi wywołać stan zapalny. Opalanie skóry również nie jest wskazane nawet do miesiąca po zabiegu, dlatego unikaj eksponowania twarzy na słońce i zabezpieczaj kremami z filtrami UV.

Czym smarować brwi po makijażu permanentnym?

Jak już wspomniane było wyżej, skórę po zabiegu makijażu permanentnego należy smarować odpowiednią maścią. Najczęściej kosmetolog zaleca krem oparty na naturalnych składnikach z dodatkiem witaminy E, która wspomaga gojenie i regenerację naskórka.

Dzięki niemu skóra goi się szybko, a efekt makijażu pozostaje idealny. Wskazane są też maści przyspieszające gojenie jak Bepanthen, Alantan.

Nie stosuj natomiast maści z zawartością wazeliny lub parafiny, gdyż nie pozwalają one skórze naturalnie „oddychać”, a do tego mogą zawierać zanieczyszczenia i są niewskazane przy skórze wymagającej regeneracji. Bez zalecenia lekarza nie wolno także stosować maści z antybiotykami czy sterydami, a w miejscach pigmentacji nie wykonuj także makijażu przynajmniej przez dwa tygodnie.

Po zagojeniu skóry po zabiegu dbaj o nią nadal i nie pozwól na jej przesuszenie. Makijaż permanentny brwi na dobrze nawilżonej skórze będzie wyglądał i utrzymywał się o wiele lepiej.

Przestrzegaj zaleceń

Jeśli natomiast nie będziesz stosować się do zaleceń kosmetologa w makijażu mogą powstać przebarwienia. Makijaż permanentny Poznań to dobre rozwiązanie dla osób, które oczekują trwałych efektów bez konieczności codziennego powtarzalnego i czasochłonnego makijażu.

5/5 - (11 votes)