Czy warto zrobić liposukcję, co trzeba wiedzieć

Czy warto zrobić liposukcję? Liposukcje

Liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu to zabieg, który można przeprowadzić na takich częściach ciała jak brzuch, piersi, biodra, uda (wewnętrzna lub zewnętrzna strona), boki, plecy, ramiona, a także podbródek i klatka piersiowa w przypadku ginekomastii u mężczyzn. Czy warto zrobić liposukcję / liposukcje, na czym polega, jakie są techniki odsysania tłuszczu i jakich można spodziewać się efektów? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Czy warto zrobić liposukcję? – Co to jest liposukcja?

Liposukcja to zabieg odsysania tłuszczu, który polega na usunięciu tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała. Nie służy on odchudzaniu, a raczej modelowaniu sylwetki i dedykowany jest osobom ogólnie zdrowym, z dobrą kondycją fizyczną. Celem liposukcji Poznań jest zredukowanie tłuszczu w miejscach, gdzie efektu nie przynosi np. dieta czy ćwiczenia fizyczne na brzuch czy uda.

Rezultaty zabiegu widoczne są praktycznie od razu, a rekonwalescencja trwa stosunkowo krótko, trzeba jedynie przestrzegać kilku ważnych zaleceń m.in. nosić specjalną obcisłą bieliznę i przez ok. 3-4 tygodnie nie korzystać z sauny, basenu czy unikać intensywnych ćwiczeń fizycznych.

Rodzaje liposukcji

Jeszcze do niedawna zabieg odsysania tłuszczu kojarzony był z poważną operacją. Jednak dzięki nowoczesnym technikom stał się on mniej inwazyjny i bezpieczniejszy dla pacjentów, a szeroka oferta dostępna w gabinetach medycyny estetycznej pozwala na dobór rozwiązania dostosowanego do miejsca wykonywania zabiegu, a także oczekiwań i potrzeb pacjentów.

Obecnie największą popularnością w klinice medycyny estetycznej cieszą się liposukcje laserowa i ultradźwiękowa.

Liposukcja laserowa Poznań polega na zastosowaniu specjalnego lasera, którego promienie podgrzewają i rozpuszczają tkankę tłuszczową, co pozwala łatwiej ją odessać. Metoda liposukcji laserowej Poznań również stymuluje produkcję kolagenu w skórze i poprawia jej napięcie.

Odsysanie tłuszczu ultradźwiękami pozwala natomiast w sposób bezpieczny odseparować tkankę tłuszczową poprzez specjalne drgania. Fale ultradźwiękowe, poprzez wprowadzoną pod skórę głowicę, oddziałują na tkankę tłuszczową, jednocześnie omijając naczynia krwionośne i nerwy, a emulgowany tłuszcz w postaci emulsji jest odsysany przez kaniulę.

Zalety i efekty liposukcji Poznań

Niewątpliwą zaletą zabiegu liposukcji jest fakt, że tłuszcz pobrany w trakcie zabiegu można wykorzystać, po odpowiedniej obróbce, do przeszczepu w inne miejsce. Za pomocą lipotransferu można powiększyć np. piersi lub pośladki, a także wypełnić zmarszczki.

Co ważne zabieg przynosi długofalowe efekty, a miejsce odsysania tłuszczu wyszczuplone jest trwale. Oczywiście istotne jest prowadzenie zdrowego i aktywnego trybu życia, bez gwałtownego przybierania na wadze.

Liposukcja Poznań to także bezpieczny zabieg, obarczony niskim ryzykiem komplikacji pozabiegowych. Warto jednak pamiętać, aby korzystać ze sprawdzonej kliniki medycyny estetycznej, gdzie przeprowadza się dużo takich zabiegów. Co do efektów odsysania tłuszczu, to już od razu po zabiegu widać zdecydowaną różnicę. W kolejnych miesiącach, kiedy zejdzie opuchlizna i obrzęk, a skóra obkurczy się, efekt będzie jeszcze lepszy.

Dla kogo jest zabieg liposukcji?

Z liposukcji infradźwiękowej czy innych technik jak m.in. liposukcja laserowa nie może skorzystać każdy. W celu kwalifikacji do zabiegu niezbędna jest konsultacja z lekarzem, który zleci również odpowiednie badania.

Liposukcje nie są sposobem na odchudzanie, dlatego nie jest dedykowana osobom otyłym. Liposukcji nie zaleca się również cukrzykom oraz osobom cierpiącym na choroby serca i krążenia.

Czy warto zrobić liposukcję? Co nam daje

5/5 - (7 votes)