Ćwiczenia. Jak ryba w wodzie

cwiczenia

Taniec, muzyka i woda z czym to Wam się kojarzy??? To wszystko ćwiczenia. Połączenie tych 3 elementów to zajęcia z Aqua Aerobicu. Jeżeli lubisz środowisko wodne oraz ćwiczenia przy muzyce, to właśnie ta forma jest idealna dla Ciebie. Aqua aerobic to bezpieczna dla kręgosłupa i przyjemna dla ćwiczących forma aktywności fizycznej.

Spośród wielu rodzajów dostępnych form fitness, ta forma jest najmniej obciążającą dla organizmu przy stosunkowo dużej liczbie spalanych kalorii. Ten typ aerobicu to ćwiczenia w wodzie, to zazwyczaj układ ćwiczeń, prostych choreografii. Aerobic w wodzie zmusza, angażuje wszystkie nasze mięśnie do pracy. Instruktorzy powtarzają, iż tylko 1 minuta ćwiczeń w wodzie odpowiada 5 minutom ćwiczeń na lądzie. Co sprawia, że ta forma aktywności daje widoczne efekty?

Przede wszystkim najważniejszym czynnikiem jest tutaj woda i opór, który sprawia, że proste ćwiczenia są bardziej efektywne. Kolejnym plusem zdaje się być fakt, że Aqua aerobic jest bezpieczną formą aktywności fizycznej dla osób z dość dużą nadwagą, z osteoporozą oraz dla osób, które mają za sobą urazy układu ruchu. Czas jaki spędzamy w wodzie jest przyjemny, dobrze się bawimy a co najistotniejsze intensywnie pracujemy nad naszym ciałem.

Jakie wybierać ćwiczenia?

W Aqua aerobicu wyróżnić można dwa rodzaje treningów:

1) ćwiczenia w wodzie płytkiej – poziom może sięgać nam do połowy klatki piersiowej – dla osób, które nie potrafią pływać,

2) trening w wodzie głębokiej i tu, poziom wody sięga do szyi, zatem wszystkie ruchy wykonywane są pod wodą, co oczywiście zwiększa opór, a co za tym idzie intensywność treningu.

W wodzie ciało człowieka staje się lżejsze, dzięki czemu wykonywane ćwiczenia zdają się być łatwiejsze. Znaczenie ma również temperatura wody, która wpływa na rozluźnienie mięśni a to zapobiega wszelkim kontuzjom.

Ten rodzaj sportu rekreacyjnego zalecany jest między innymi przy profilaktyce, leczeniu i rehabilitacji chorób układu krążenia i narządu ruchu. Aqua aerobic to raczej rekreacja niż sport, ale mimo wszystko znakomicie wpływa na poprawę kondycji i modelowanie sylwetki, no i oczywiście, przy tym jest bardzo przyjemny. Ta forma spędzania czasu wolnego należy do przyjemności, ale połączonej z korzyściami. Wodny aerobic rozwija wszystkie partie mięśni, pozwala się odstresować, modeluje sylwetkę.

Już od dawna wiadomo, że ćwiczenia w wodzie są uznawane za najlepszą formę spalania tych niechcianych, zbędnych kilogramów i budowaniu zdrowego wyglądu. Dlaczego spędzać długie godziny na siłowni, biegając w parku, czy męcząc się przy nudnych ćwiczeniach gimnastycznych, skoro można dobrze bawić się w wodzie w rytm muzyki, która nadając odpowiednie tempo, dodatkowo mobilizuje do wykonywania wysiłku. Wysiłku, która staję się przyjemny i skutecznie poprawia nam samopoczucie.

botox, botox Poznań

botox

5/5 - (1 vote)