Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Covid 19

Covid 19

Nasz gabinet stosuje zalecenia Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i AntiAgeing

Zachęcamy do zapoznania się z zaleceniami na stronie ZALECENIA

 

Covid-19 (choroba koronawirusowa 2019) to nazwa przypisana do choroby wywoływanej przez zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2.

Wirus ten jest wysoce zakaźny i zgodnie z obowiązującą obecnie wiedzą uważa się, że przenoszenie zachodzi przede wszystkim drogą kropelkową (oddechową) poprzez kontakt z wydzielinami z układu oddechowego generowanymi głównie przez kaszel lub kichanie chorego (lub nosiciela bezobjawowego), a także zwykłe mówienie.

Jego zakaźność zależy od ilości wirusa w układzie oddechowym. Te wydzieliny mogą zakazić człowieka, jeśli dostaną się (drogą kropelkową) do nosa, oczu lub ust. Do przenoszenia tego wirusa dochodzi przede wszystkim podczas kontaktu w odległości do 2 metrów.

W chwili obecnej nie można potwierdzić ani wykluczyć innych dróg przenoszenia tego wirusa.

Najczęstsze objawy to gorączka, kaszel i duszność, osłabienie, bóle mięśni, silne bóle głowy. W niektórych przypadkach mogą również występować objawy ze strony układu pokarmowego, takie jak biegunka, ból brzucha. Mogą również występować objawy skórne. Może wystąpić utrata węchu i/lub smaku.

Większości przypadków towarzyszą łagodne objawy. W cięższych przypadkach infekcja może powodować m.in. zapalenie płuc, poważne trudności w oddychaniu, niewydolność nerek, a nawet śmierć. Najpoważniejsze przypadki występują na ogół u osób starszych lub z chorobami przewlekłymi, takimi jak m.in. choroby serca, płuc lub niedobory odporności.

Celem przekazanych informacji jest lepsze zrozumienie istniejącej obecnie ogólnoświatowej pandemii i związanych z nią zagrożeń oraz – w takiej sytuacji – dobrowolne i swobodne podjęcie decyzji o poddaniu się leczeniu estetycznemu lub braku tej decyzji poprzez podpisanie konkretnej świadomej poinformowanej zgody na przeprowadzenie leczenia.

Covis 19

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530