Co zrobić gdy się ma stulejkę

Co zrobić gdy się ma stulejkę?

Stulejka to wada anatomiczna, która występuje zarówno u dzieci, jak i dorosłych mężczyzn. Z artykułu dowiemy się, jak rozpoznać stulejkę, jakie są jej objawy i jak wygląda leczenie stulejki u urologa Poznań.

Stulejka – jak wygląda?

Stulejka jest to wada anatomiczna u mężczyzn, która objawia się tym, że napletek zwęża się na żołędzi prącia, uniemożliwiając odprowadzenie napletka za rowek zażołędny. Efektem tego może być stan zapalny pod napletkiem i powstanie zrostów między żołędzią a napletkiem. Taka sytuacja grozi pojawieniem się stanu zapalnego pod napletkiem i w konsekwencji zrostów między żołędzią a napletkiem.

Odprowadzanie na siłę stulejki może prowadzić do powstania tzw. załupka. U dziecka łatwo rozpoznać stulejkę – powstaje ona, gdy napletka nie da się zsunąć z żołędzi penisa. Napletek powinien zsuwać się stopniowo po drugim roku życia. U nastolatków i dorosłych mężczyzn stulejkę można rozpoznać, gdy napletek nie zsuwa się całkowicie lub częściowo.

Stulejka – przyczyny

Do powstania stulejki dochodzi u dzieci w wyniku nieprzestrzegania zasad higieny – niewystarczającym odprowadzaniu napletka i mycia żołędzi czy usuwania mastki z rowka zażołędnego. Stulejka może powstać w wyniku siłowego wycofania napletka u dziecka.

Nieprzestrzeganie higieny prowadzi do obkurczania się otworu napletka. U dorosłych mężczyzn do stulejki dochodzi w wyniku nieprzestrzegania higieny osobistej, która może prowadzić do stanów zapalnych napletka.

Co zrobić gdy się ma stulejkę – leczenie u urologa Poznań

Nie można bagatelizować stulejki. Należy jak najszybciej zdiagnozować i wyleczyć u urologa Poznań. Przepisuje leczenie farmakologiczne – kremy i maści sterydowe. Sterydy przynoszą pozytywne efekty w leczeniu stulejki u dzieci. Gorsze rezultaty przynoszą w leczeniu dorosłych mężczyzn. Jak wtedy wygląda stulejka leczenie? Brak efektów leczenia farmakologicznego jest wskazaniem do zabiegu chirurgicznego.

Zabieg chirurgiczny nazywany obrzezaniem polega na wycięciu napletka, co skutkuje odkryciem żołądzi po zabiegu na stałe (w stanie spoczynku i wzwodu). Zabieg jest wykonywany po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego i odrzuceniu ewentualnych przeciwwskazań. Zabieg u urologa Poznań Grunwald wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.

Wyróżniamy obrzezanie całkowite lub częściowe. Obrzezanie częściowe polega na wycięciu zwężonego pierścienia napletka i pozostawieniu części blaszki wewnętrznej lub zewnętrznej napletka. Wówczas żołądź po zabiegu jest częściowo przykryta przez napletek w spoczynku. Obrzezanie częściowe u urologa Poznań Grunwald  jest możliwe u pacjentów, u których nie wystąpił stan zapalny.

Obrzezanie całkowite u urologa Poznań polega na nacięciu tkanek prącia za pomocą krążków czy pierścieni. Można nacinać napletek zgodnie z długą osią członka, następnie przechodząc do odcięcia tkanek poniżej żołędzi. Po wycięciu napletka lekarz zakłada samowchłanialne szwy.

Zabieg obrzezania u urologa Poznań trwa od 40 do 60 minut. Po procedurze medycznej na członka zakładany jest opatrunek. Pacjent tego samego dnia może opuścić klinikę medycyny estetycznej.

5/5 - (9 votes)