Co to jest wolumetria twarzy

Co to jest wolumetria twarzy?

W wyniku upływającego czasu i zachodzących w skórze procesów starzenia, nasza twarz zaczyna zmieniać swój kształt. Wolumetria twarzy, inaczej modelowanie rysów twarzy, to zabieg przywracający jej prawidłowy owal oraz objętość. Chcąc przywrócić naszej twarzy dawny kształt, symetrię, wymodelować podbródek oraz policzki czy po prostu ją odmłodzić, warto skorzystać z rozwiązań oferowanych przez medycynę estetyczną.

Co to jest wolumetria twarzy? Zabiegi

Do modelowania rysów twarzy najczęściej używa się specjalnych wypełniaczy zawierających kwas hialuronowy lub własny tłuszcz. Zabieg z wykorzystaniem wymienionych wyżej i jednocześnie bezpiecznych preparatów ma na celu poprawienie owalu twarzy, wyrównanie jej konturów, a tym samym uzyskanie młodszego wyglądu. Skóra odzyskuje jędrność, a zmarszczki stają się wygładzone.

Bardzo popularne jest również stosowanie wypełniacza autologicznego czyli wypełniacza pozyskiwanego z krwi pacjenta. Podanie komórek macierzystych poprawia elastyczność i napięcie skóry, zapewniając efekt jak przy liftingu. Jest to zabieg naturalny ale potrzeba czasu, żeby zobaczyć efekty. Jeśli ktoś spodziewa się szybkich rezultatów to lepiej skorzystać z preparatów na bazie kwasu hialuronowego.

Wolumetria twarzy ma wiele zastosowań, a najczęstszymi są np. likwidacja chomików, czyli opadających policzków, korekcja nosa, podbródka, bruzd nosowo-wargowych i bruzd marionetki (bruzd biegnących od kącików ust w dół) oraz przy podnoszeniu kącików ust.

Przebieg zabiegu

Podczas konsultacji lekarz ocenia proporcje twarzy pacjenta, tak aby dobrać odpowiednie ilości wypełniacza. Następnie za pomocą specjalnej igły wprowadza przygotowany preparat np. z kwasu hialuronowego czy tłuszczu pobranego od pacjenta w odpowiednie miejsca twarzy.

Na pierwsze efekty nie trzeba czekać długo, bo są widoczne praktycznie od razu. Dla pacjentów ważny może być fakt, że najwyraźniejsze zmiany można uzyskać po zastosowaniu kwasu hialuronowego. Subtelniejsze efekty uzyskamy po przeszczepie tkanki tłuszczowej.

Jakie inne metody mają zastosowanie przy poprawie wyglądu twarzy?

Jednym ze skutecznych, ale jednocześnie mało inwazyjnych zabiegów jest radiofrekwencja mikroigłowa.

Jest to zabieg liftingująco-modelujący okolice twarzy, który wykorzystuje energię pola elektromagnetycznego o wysokiej częstotliwości oraz mikronakłuwanie i ma potwierdzoną skuteczność przy wzmacnianiu i modelowaniu skóry.

Stymuluje kolagen poprzez silny efekt rozgrzania jego włókien, nie uszkadzając przy tym skóry. To rodzaj liftingu bez skalpela, gdzie efekty ujędrnienia są stopniowe, ale rezultaty długotrwałe.

Toksyna botulinowa – czyli wygładzanie zmarszczek

Jedną z popularnych i dość efektownych metod służących poprawie wyglądu naszej twarzy jest toksyna botulinowa. Dzięki swoim właściwościom zapobiegania skurczowi mięśni i marszczeniu się skóry, toksynę botulinową najczęściej wykorzystuje się w likwidacji zmarszczek mimicznych oraz na tzw. kurze łapki, zmarszczki poziome czoła czy lwią zmarszczkę (podłużna bruzda między brwiami).

Efekty widoczne są prawie od razu po zabiegu i utrzymują się nawet do 0,5 roku. Toksyna botulinowa to doskonałe uzupełnienie innych zabiegów, mający na celu wygładzenia wybranych partii twarzy.

Co to jest wolumetria twarzy?

5/5 - (9 votes)