Co to jest mezoterapia igłowa

co to jest mezoterapia igłowa

Co to jest mezoterapia igłowa?

Poznajmy szczegóły zabiegu mezoterapii igłowej, który jest rekomendowany na wiele dolegliwości takich jak: cellulit, odmłodzenie skóry czy redukcja zmarszczek.

Co To jest Mezoterapia igłowa ?

Mezoterapia igłowa to zabieg medycyny estetycznej, który polega na wstrzykiwaniu pod skórę substancji aktywnych, wywołujących efekt terapeutyczny. Zaliczają się do nich: kwas hialuronowy, peptydy, prohilo czy komórki macierzyste. Nakłuwanie skóry odbywa się za pośrednictwem cienkiej igły lub z wykorzystaniem urządzenia Dermapen, które posiada 16 pulsujących igieł.

Cienka igła nakłuwa skórę, pobudzając ją do produkcji nowego kolagenu i elastyny, co zamienia starą skórę na nową. Wprowadzenie pod skórę substancji aktywnych wywołuje podwójny efekt terapeutyczny, nawilżając skórę i sprawiając, że staje się bardziej jędrna.

Mezoterapia igłowa to zabieg zapewniający przebudowę kolagenu i odmłodzenie skóry pacjenta. Mezoterapia igłowa ma bardziej skuteczne działanie od kosmetyków, ponieważ substancje aktywne wywołują efekt terapeutyczny, a nakłucia prowadzą do samoregeneracji.

Wskazania do zabiegu

Istnieje wiele dolegliwości, na które rekomendowana jest mezoterapia igłowa. Po pierwsze jest wykorzystywana do walki ze starzeniem się skóry, liftingu skóry i nadania jej pożądanej elastyczności. Świetnie redukuje zmarszczki, odmładza dekolt, dłonie i szyję. Mezoterapia igłowa jest także remedium na łysienie czy cellulit i rozstępy. 

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonuje się w gabinecie medycyny estetycznej i rozpoczyna się on od konsultacji lekarskiej. Lekarz bada pacjenta i przeprowadza wywiad określając, czy pacjent nie ma przeciwwskazań do zabiegu. Po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu można rozpocząć procedurę medyczną. Lekarz podaje znieczulenie miejscowe w formie kremu, co zapewnia pełny komfort i bezbolesny zabieg dla pacjenta.

Substancje aktywne podaje się za pomocą cienkiej igły, które są wstrzykiwane w obszarze zabiegowym i w niewielkich odstępach. Po zabiegu lekarz dezynfekuje skórę. Po 3 dniach pacjent może cieszyć się zdrowym i naturalnym wyglądem skóry. Lekarz podczas procedury medycznej wprowadza pod skórę substancje aktywne, które są wstrzykiwane do głębiej położonych tkanek, co ma zwiększyć efekt terapeutyczny.

Nakłuwanie skóry prowadzi do regeneracji skóry i tworzenia się nowego kolagenu. Dzięki substancjom aktywnym takim jak: kwas hialuronowy czy peptydy skóra staje się bardziej naprężona. Mezoterapia igłowa leczy uszkodzenia skóry, zastępując ją nową i elastyczną tkanką.

Jakie są efekty mezoterapii igłowej?

Terapia za pomocą nakłuwania skóry prowadzi do głębokiego nawilżenia skóry, uzupełnienia niedoborów witamin i minerałów czy wspomagania mikrokrążenia. Dzięki mezoterapii igłowej następuje pobudzenie komórek do produkcji nowych włókien kolagenowych, a w konsekwencji do zwiększenia napięcia i elastyczności skóry oraz spowolnienia procesów starzenia się. Dla osiągnięcia pełnych efektów powinno się wykonać serię 4-6 zabiegów w gabinecie medycyny estetycznej. 

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • ciąża i laktacja
  • cukrzyca
  • aktywne nowotwory
  • ryzyko powstawania bliznowców
  • ostre zapalenie skóry
  • alergia na składniki preparatów
  • schorzenia autoimmunologiczne skóry
  • alergia na jakikolwiek składnik preparatu

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Oceń nas