Co to jest epilacja laserowa

Co to jest epilacja laserowa?

Epilacja laserowa wykonywana nowoczesnym laserem Mediostar Next Pro jest bezbolesna, wysoce skuteczna i możliwa do wykonania przez cały rok. Dowiedzmy się więcej, na temat tej innowacyjnej metody.

Depilacja laserem Mediostar Next Pro

Laser do epilacji Mediostar Next Pro wykorzystuje dwie długości fali – laser diodowy 810/940 nm. Zabieg depilacji laserem to nie tylko większa skuteczność przy mniejszej bolesności, ale także krótszy czas zabiegu, co zapewnia pakiet korzyści dla pacjenta. Istotną kwestię stanowi fakt, że zabieg można wykonać także latem – wystarczy, że zrobimy sobie przerwę w opalaniu na 21 dni przed i po zabiegu. Jest to innowacyjny laser przeznaczony do zabiegów bezbolesnej epilacji – również okolic intymnych.

Laser posiada pięć głowic, które gwarantują dopasowanie indywidualnego programu do potrzeb każdego pacjenta. Najpopularniejszą głowicą jest – STD, która łączy 2 długości fali 810 i 940 nm emitowanych jednocześnie. Fale są pochłaniane przez melaninę oraz hemoglobinę i usuwają owłosienie.

Dzięki głowicy HP możemy przeprowadzić skuteczną epilację rudych i siwych włosów, a głowica XL przekłada się na usprawnienie procesu depilacji. Głowica ALEX (głowica aleksandrytowa) wykorzystuje falę o długości 755 nm do bezbolesnego usuwania owłosienia. Laser Mediostar Next Pro wyróżnia się wysoką mocą pracy lasera. Laser posiada świetny system chłodzenia, dzięki czemu zabiegi są bezbolesne.

Co to jest epilacja laserowa? – Przeciwwskazania

Nie wszyscy mogą poddać się zabiegowi epilacji laserowej. Przeciwwskazaniami jest ciąża i laktacja, leki światłouczulające, retinoidy, zioła światłouczulające takie jak: dziurawiec, nagietek. Zabiegu nie można wykonać ze świeżą opalenizną. Przeszkodą do wykonania zabiegu jest bielactwo i łuszczyca czy też infekcje bakteryjne oraz wirusowe.  Zabiegu nie można wykonać po peelingu chemicznym i mechanicznym.

Poznajmy działanie epilacji

Laser wykorzystuje zjawisko selektywnej fototermolizy. Niszczy ono włosa dzięki światłu pulsacyjnemu i wypala komórki odżywcze włosa. Dzięki temu włosy nie regenerują się i ponownie już nie odrastają. Włosy zostają ogrzane i usunięte. Następny zabieg wykonuje się w takim samym odstępie czasu, by włosy nie zregenerowały się – od 4 do 6 tygodni.

Szczegóły zabiegu

Przed rozpoczęciem zabiegu epilacji, lekarz pokrywa miejsce depilacji żelem. Ułatwia on poślizg i odprowadzanie ciepła przez laser. Zabieg polega na dotykaniu końcówką lasera miejsca depilacji, co powoduje wyraźny chłód. Podczas przesuwaniu stopy roboczej po skórze pacjent może odczuwać drobny ból. Większa bolesność może być odczuwana podczas depilacji miejsc intymnych.

Zalety zabiegów epilacyjnych

Po pierwsze zabiegi te charakteryzują się bezbolesnością i dużą efektywnością. Dzięki zabiegowi, 70-80% włosów już nie wyrośnie. Zabieg można wykonywać w okresie letnim. Laser ma różne programy, które można dopasować do potrzeb pacjenta. Innowacyjność opiera się na systemie chłodzenia skóry i możliwości pracy na różnych fototypach skóry.

Co to jest epilacja laserowa?

Oceń nas