Co dają zabiegi laserem frakcyjnym, co zyskujemy

Co dają zabiegi laserem frakcyjnym

Co dają zabiegi laserem frakcyjnym?

Obecnie istnieje mnóstwo skutecznych zabiegów pielęgnacyjnych, redukujących oznaki starzenia i poprawiających kondycję skóry. W szczególności zabiegi laserowe cieszą się dużą popularnością, a ich technologia jest coraz bardziej skuteczna.

Zdrowa, promienna skóra 

W pielęgnacji skóry, celem jest zawsze utrzymanie jej bez skaz, a także zachowanie promiennego i młodzieńczego wyglądu. Dotyczy to zwłaszcza skóry na twarzy, która jest pierwszą rzeczą, jaką inni mogą u nas zauważyć. Dobrze wyglądająca cera zapewnia więcej pewności siebie, dlatego ważne jest, aby podjąć niezbędne kroki, by cieszyć się korzyściami płynącymi z prawidłowej pielęgnacji.

Jak działa laser frakcyjny?

Zabiegi laserowe są bardziej nieinwazyjne i równie popularne, co miejscowe metody pielęgnacji. Laser frakcyjny wykorzystuje najbardziej zaawansowaną technologię leczenia i, jak wykazano, zapewnia doskonałe efekty przeciwstarzeniowe. Liczne badania dowodzą, że zabieg laserem frakcyjnym nie tylko zmniejsza efekty starzenia się skóry, ale także odwraca istniejące oznaki tego procesu, w tym:

  • blizny potrądzikowe i pourazowe
  • plamy starcze
  • zmarszczki
  • kurze łapki

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu laserem frakcyjnym?

Na początku warto wspomnieć, że sesje lecznicze nie są długie, a każda trwa średnio godzinę. Sam zabieg nie jest bolesny, jednak niektórzy pacjenci mogą odczuwać lekkie uczucie zbliżone do oparzenia słonecznego. Na szczęście objawy te zwykle mijają w ciągu po około czterech do pięciu dni od zabiegu. 

Rezultaty po zabiegu laserem frakcyjnym są praktycznie natychmiastowe, a pacjenci zauważają, że ich blizny, zmarszczki, plamy starcze i inne choroby skóry są znacznie mniej widoczne. W miarę upływu czasu skóra nadal się oczyszcza, ponieważ nowo wytworzony kolagen pomaga stać się skórze bardziej napiętą i nawilżoną. Leczenie laserem frakcyjnym przynosi trwałe efekty.

Z biegiem czasu zmniejsza się potrzeba stosowania leków dostępnych bez recepty, poprawiających kondycję cery — dzięki czemu leczenie laserem jest trwałym rozwiązaniem. W zależności od stanu pacjenta lekarz może wykorzystać laser do punktowego leczenia określonych obszarów problemowych, w tym szyi.

Rozważając leczenie laserem frakcyjnym należy wziąć pod uwagę, że jest to droższa opcja niż różnego rodzaju kosmetyki i leki, ale z całą pewnością inwestycja w poczucie pewności siebie jest na wagę złota. Posiadanie zdrowej, promiennej skóry jest niezwykle istotne i pozwala uwolnić się od kompleksów. 

Co dają zabiegi laserem frakcyjnym Poznań

Oceń nas