Brwi permanentne

brwi permanentne

Brwi permanentne – wszystko, co należy wiedzieć o zabiegu.

Makijaż permanentny brwi to jedna z coraz częściej wybieranych usług medycyny estetycznej. Pozwala na uzyskanie estetycznego wyglądu twarzy i podkreślenie naturalnej urody. Warto dowiedzieć się, jak wygląda zabieg makijażu permanentnego brwi i proces gojenia.

Na czym polega makijaż permanentny brwi – Poznań

Makijaż permanentny brwi to zabieg medycyny estetycznej polegający na wprowadzeniu pod skórę barwnika. W ten sposób możliwe jest optyczne zagęszczenie łuków brwiowych oraz nadanie im pożądanego kształtu. Makijaż permanentny brwi ombre przebiega w następujących krokach:

 • projektowanie kształtu brwi

Doświadczony kosmetolog linergista w gabinecie medycyny estetycznej rozpocznie cały proces od wyrysowania kształtu brwi. Powinien on być dopasowany zarówno do preferencji klientki, jak i do kształtu twarzy. W tym celu używane są specjalne narzędzia pomiarowe, pozwalające na precyzyjne obliczenie długości brwi i ich krzywizny.

Warto wiedzieć, że brwi permanentne powinny być możliwie jak najbardziej zbliżone do naturalnie przebiegających łuków. To także oznacza, że może pojawić się delikatna asymetria, tak aby makijaż permanentny prezentował się harmonijnie z całą twarzą. Dopiero po akceptacji rysunku, można przejść do następnych kroków.

 • wybór barwnika

Dobranie koloru użytego barwnika jest tak samo istotne, jak kształt brwi. W przypadku brwi permanentnych ombre mogą zostać zastosowane pigmenty o różnej tonacji, tak aby nadać im możliwie naturalne i płynne przejście koloru. Co więcej, użyty barwnik powinien współgrać z karnacją, oprawą oczu i kolorem włosów klientki. Dzięki temu permanentne brwi będą pięknie podkreślać naturalną urodę, a to jest właśnie główny cel zabiegu medycyny estetycznej.

 • zastosowanie środka przeciwbólowego

Choć makijaż permanentny współcześnie nie jest zabiegiem powodującym znaczny dyskomfort, to przeprowadzany na mocno unerwionych obszarach skóry, może wywołać ból. Dlatego w gabinecie medycyny estetycznej, np. w Poznaniu, kosmetolog może zaproponować lidokainę, tak aby zabieg przebiegał w jak największym komforcie.

 • wprowadzanie barwnika

Jeśli kolor pigmentu i obrys brwi zostały zatwierdzone, można przejść do wykonania makijażu brwi permanentnych. W dużej mierze zabieg przypomina tatuowanie, jednak warto wiedzieć, że pigment nie jest wprowadzany tak głęboko.

Wykonanie brwi permanentnych trwa około 1,5 godziny. Natomiast warto tego dnia zarezerwować sobie więcej czasu, ze względu na czynności przygotowawcze do zabiegu.

W ten sposób można uzyskać permanentne brwi w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu.

Przygotowanie do makijażu permanentnego – Poznań

Do wykonania zabiegu makijażu permanentnego brwi warto odpowiednio się przygotować:

 • pielęgnacja skóry

Nawilżona skóra w dobrej kondycji może wpłynąć na efekt zabiegu. Warto na kilka tygodni przed planowanym makijażem permanentnym zadbać o cerę. Pomocne mogą okazać się zabiegi pielęgnacyjne w gabinecie medycyny estetycznej.

 • nie dla promieni UV

Promienie UV nie tylko wpływają na proces starzenia, ale także na stan nawilżenia skóry. Przynajmniej na tydzień przed zabiegiem nie powinno się opalać oraz warto używać kremu z filtrem przeciwsłonecznym.

 • nie pij alkoholu

Krzepliwość krwi i jej gęstość mogą mieć wpływ na rozprowadzanie barwnika pod skórą. Dlatego zarówno podczas wykonywania tatuażu, jak i brwi permanentnych zaleca się wstrzemięźliwość od alkoholu na minimum dobę przed zabiegiem. Warto również tego dnia ograniczyć napoje zawierające kofeinę.

 • wyśpij się

Dobry sen jest niezwykle ważny dla zdrowia i samopoczucia człowieka. Dlatego warto pamiętać o wypoczynku, zwłaszcza przed planowanym makijażem permanentnym brwi. W ten sposób możliwe jest uniknięcie efektu opuchniętych oczu, który może utrudnić wykonanie zabiegu. Warto zadbać o odpowiedni sen.

 • nie reguluj brwi oraz nie używaj henny

Na około dwa tygodnie przed zabiegiem należy powstrzymać się od wszelkich zabiegów wpływających na naturalny kolor i kształt brwi. Dzięki temu kosmetolog będzie mógł optymalnie rozrysować łuki brwiowe i wybrać pigmenty.

Wybierając makijaż permanentny brwi w gabinecie medycyny estetycznej, otrzymasz od kosmetologa listę zaleceń dotyczących przygotowania do zabiegu i rekonwalescencji po nim.

Jak dbać o świeżo wykonany makijaż permanentny brwi?

Po wykonaniu permanentnych brwi ich początkowy kolor będzie nieco intensywny, ale nie należy się tym przejmować. Brwi podczas gojenia będą się złuszczać. Takie zjawisko powinno pojawić się w trzeciej dobie od wykonania makijażu permanentnego przez kosmetologa. Należy również pamiętać, aby w ciągu pierwszej doby od zabiegu nie spożywać substancji rozrzedzających krew, takich jak:

 • alkohol,
 • aspiryna,

Pozwoli to na zachowanie lepszych efektów makijażu oraz lepsze gojenie.  Istotne jest także, aby przez pierwszy tydzień pozwolić na gojenie się na sucho brwi permanentnych. W praktyce oznacza to unikanie zamaczania skóry. Nie zalecana jest wtedy:

 • sauna,
 • parowanie twarzy,
 • basen,
 • długotrwałe zamaczanie.

O higienę brwi należy dbać, przemywając je delikatnie wodą np. za pomocą płatka kosmetycznego. Dopiero po tygodniu możliwe jest nawilżanie skóry kremami z witaminą E.  Przez cały okres wygajania makijażu permanentnego należy unikać bezpośredniej ekspozycji na promienie słoneczne.

Warto wtedy skorzystać z blokerów promieni UV lub kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Cały proces wygajania się łuków brwi trwa około 14 dni. W tym czasie może dojść do powstania ewentualnych braków w wypełnieniu, dlatego po około miesiącu od wykonania zabiegu należy umówić się do gabinetu medycyny estetycznej w Poznaniu na wizytę kontrolną. Kosmetolog może zalecić wtedy dodatkowe wypełnienie barwnikiem.

Brwi permanentne – dla kogo jest przeznaczony zabieg?

Wykonanie makijażu permanentnego brwi to jeden z chętniej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej. Klientki kochają go za naturalny efekt, oraz możliwość podkreślenia oprawy oczu. To świetny sposób na piękny wygląd dla każdej osoby. Permanentne brwi są szczególnie polecane:

 • dla osób z przerzedzonymi brwiami

Rzadkie włoski na łukach brwiowych lub ich ubytki mogą występować z wielu przyczyn. Na wygląd brwi wpływa stan zdrowia, skłonności genetyczne oraz stylizację. Zwłaszcza częste i nadmierne wyskubywanie ich może przełożyć się na ich prezencje. Makijaż permanentny brwi pozwala uzyskać atrakcyjny wygląd.

 • osobom ceniącym wygodę

Podobno makijaż brwi to jeden z obowiązkowych elementów. Nadaje wyrazu oczom i pięknie je podkreśla. Twarz z estetycznie zaznaczonymi łukami brwiowymi prezentuje się estetycznie i modnie. Jednak w dzisiejszych czasach każda chwila jest na wagę złota.

Dlatego coraz więcej Pań decyduje się na makijaż permanentny brwi. Dzięki temu codziennie mogą oszczędzić kilka minut podczas porannej toalety. Po takim zabiegu medycyny estetycznej wystarczy tylko odrobina tuszu do rzęs, aby oprawa oczu prezentowała się imponująco.

 • osobom przebywającym w wilgotnym środowisku

Wilgotność i wysoka temperatura mają wpływ na trwałość tradycyjnego makijażu. Dlatego osoby, które pracują w wilgotnych warunkach np. w kuchni, na basenie czy w ratownictwie, chętnie wybierają makijaż permanentny brwi. W ten sposób mogą świetnie wyglądać niezależnie od wykonywanych obowiązków zawodowych.

To również idealna propozycja dla Pań, które muszą korzystać z uniformu zabezpieczającego twarz. Permanentne brwi nie rozmażą się pod wpływem dotyku, wilgoci czy wysokiej temperatury.

Makijaż permanentny brwi to idealny zabieg dla każdego, kto ceni sobie świetny wygląd i rozwiązania ułatwiające życie.

Brwi permanentne – Przeciwskazania

Choć zabieg makijażu permanentnego brwi jest niegroźny, to jednak mogą pojawić się pewne sytuacje, w których nie należy go wykonywać. Wśród przeciwwskazań można wymienić:

 • infekcje dermatologiczne skóry,
 • leczenie chemioterapią,
 • leczenie antybiotykami,
 • przyjmowanie leków wpływających na krzepliwość krwi,
 • hemofilia,
 • choroby układu krążenia krwi,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • cukrzyca,
 • ciąża oraz laktacja,
 • choroby oczu,
 • alergia na barwniki.

Przed zabiegiem odbędzie się kwalifikacja do makijażu permanentnego brwi. Warto nie ukrywać któregokolwiek z przeciwwskazań. Należy również pamiętać, że takiego zabiegu nie można wykonać osobom z zaburzeniami psychicznymi.

Na co należy uważać przy wyborze miejsca wykonania makijażu permanentnego brwi?

Coraz częściej pojawiają się oferty wykonania makijażu permanentnego brwi amatorsko w warunkach mieszkaniowych. Niestety to ogromne ryzyko, które może skutkować nieestetycznym wyglądem brwi. Dlatego warto przed zabiegiem zweryfikować:

 • szkolenie i certyfikaty kosmetologa linergisty,
 • opinie o gabinecie,
 • czystość i warunki w miejscu przeprowadzania zabiegów,
 • zdjęcie wykonania brwi permanentnych przed i po.

Najlepiej wybierać tylko certyfikowane gabinety medycyny estetycznej, w których pracują doświadczeni specjaliści. W ten sposób można zadbać nie tylko o jakość wykonanego zabiegu i wygląd, ale również o higienę. Należy pamiętać, że barwnik jest wprowadzany pod skórę za pomocą igieł. Błędna sterylizacja narzędzi lub ponowne użycie igły może grozić:

 • zarażeniem się wirusami HCV i HBV wywołującymi zapalenie wątroby typu C i B,
 • transmisją wirusa HIV
 • ekspozycją na grzyby, gronkowiec i inne patogeny czy bakterie,
 • zarażenie się laseczką tężca.

Jak widać, wybór odpowiedniego miejsca na wykonanie makijażu permanentnego ma kluczowe znaczenie. Dlatego, aby nie ryzykować swoim własnym zdrowiem i wyglądem, warto wybierać placówki o odpowiednim zapleczu sanitarnym, które zatrudniają wykwalifikowanych specjalistów.

Brwi permanentne nieudane – co z nimi zrobić?

Brwi permanentne nieudane to koszmar każdej osoby, która zdecydowała się wykonać zabieg w niezweryfikowanym miejscu. Co gorsza, trudno ukryć źle wykonany makijaż permanentny. Zamaskowanie korektorem czy okularami jest prawie niemożliwe. W takiej sytuacji, w zależności od stopnia natężenia problemu można wybrać następujące opcje w gabinecie medycyny estetycznej:

 • korekta makijażu permanentnego brwi

Jest to możliwe w sytuacji gdy barwnik nie jest mocno wprowadzony w skórę, a brwi są na tyle małe, by możliwe było manipulowanie ich kształtem. Za pomocą tej metody kosmetolog linergista może wyrównać brwi oraz zmienić ich kształt czy rozmiar. W ten sposób można nieco poprawić wygląd brwi.

Używając odpowiedniego barwnika można również delikatnie rozjaśnić lub przyciemnić makijaż permanentny. Co do zasady, znacznie łatwiej można wykonać to drugie.

 • laserowe usuwanie makijażu permanentnego

Niestety nie zawsze jest możliwa korekta makijażu permanentnego brwi. W takiej sytuacji w gabinecie medycyny estetycznej np. w Poznaniu można wykonać laserowe usunięcie barwnika z łuków brwiowych. Jest to wyjście dla osób, którym wykonano nieprofesjonalnie makijaż permanentny brwi.

Dla pozytywnego efektu zabiegów dotyczących wprowadzania barwniku pod skórę należy weryfikować doświadczenie i wiedzę linergisty.

Jak wygląda proces laserowego usunięcia nieudanych brwi permanentnych?

Jeśli zabieg wykonania brwi permanentnych nie został wykonany poprawnie i nie jest możliwa jego korekcja za pomocą barwnika, wtedy należy wykonać laserowe usunięcie makijażu permanentnego. Przebieg takiego zabiegu wygląda następująco:

 • laserowe usunięcie barwnika można wykonać najwcześniej 3 miesiące od wykonania makijażu permanentnego. W tym czasie należy nie eksponować skóry na promienie słoneczne oraz unikać dodatkowych prób stylizacji brwi;
 • przed zabiegiem specjalista omówi przeciwskazania oraz sam proces zabiegu. Odbędzie się tzw. wizyta kwalifikacyjna;
 • nałożenie kremu znieczulającego. Warto wiedzieć, że usuwanie barwnika za pomocą wiązki lasera może powodować pewien dyskomfort.;
 • usuwanie pigmentu za pomocą lasera, które trwa do 10 minut na sesję.

W zależności od tego, jak mocny był użyty barwnik oraz ile czasu minęło od wykonania makijażu permanentnego, może być konieczne wykonanie więcej niż jednej sesji zabiegowej. Zanim będzie możliwe ostateczne zobaczenie efektów, należy poczekać około 7-8 tygodni. Z początku nastąpi stopniowe blaknięcie barwnika, zanim on zostanie wydalony z organizmu.

Dobry linergista zadba o komfort klienta podczas zabiegu, trzeba się jednak liczyć z tym, że usuwanie makijażu laserem nie należy do przyjemnych odczuć. Dlatego jest to tak istotne, by wybierać do wykonania brwi permanentnych profesjonalne gabinety medycyny estetycznej, w których pracują doświadczeni kosmetolodzy.

W ten sposób można uniknąć przykrości związanych z nieudanym zabiegiem, laserowym usuwaniem pigmentu ze skóry oraz dodatkowych kosztów.

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny brwi i co ma wpływ na to?

Trzeba pamiętać, że choć barwnik jest wprowadzany pod skórę, to z czasem naturalnie blaknie. W dużej mierze to, jak długo utrzyma się efekt makijażu permanentnego brwi, zależy od indywidualnych cech danej osoby. Z zasady można zaobserwować, że na cerze suchej barwnik może utrzymywać się dłużej.

Jednak tak naprawdę, warto zasięgnąć informacji od kosmetologa, który może wydać profesjonalną opinię na temat tego, jak długo się w będzie utrzymywał makijaż permanentny na danym typie skóry. Przyjmuje się, że zazwyczaj efekt pozostaje przez 1-2 lat. Warto w tym czasie dbać o odpowiednie nawilżanie skóry oraz używanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym.

Dlaczego jest to tak istotne? Otóż promienie UV mają istotny wpływ na barwniki wprowadzone pod skórę. Co więcej, oddziaływają również negatywnie na stan skóry, a nawet mogą doprowadzać do zmian nowotworowych. Dlatego każdej osobie zaleca się używanie preparatów z filtrem przeciwsłonecznym.

To skuteczny sposób na zachowanie pięknej i zdrowej skóry. Ponadto należy wiedzieć, że jasne barwniki i delikatniejszy makijaż może być mniej trwały, niż ten z użyciem ciemniejszych pigmentów.

Jakie są korzyści z profesjonalnie wykonanych permanentnych brwi?

Często można zaobserwować, że osoba z pięknie wykonanymi brwiami permanentnymi, które się już wygoiły, zyskuje większą pewność siebie. Jest to znany psychologiczny efekt. Człowiek, który czuje się atrakcyjniejszy i bardziej swobodny w swojej skórze, odkrywa nagle wewnętrzne pokłady przebojowości.

Pięknie podkreślone oczy brwiami permanentnymi ombre to ozdoba każdej twarzy. Wśród zalet dobrze wykonanego makijażu permanentnego można wymienić:

 • atrakcyjny i zadbany wygląd oprawy oczu w każdych warunkach,
 • oszczędność czasu przy wykonywaniu porannego makijażu,
 • Idealnie dopasowany kształt i kolor brwi,
 • optyczne zagęszczenie łuków brwiowych,
 • wyrównanie brwi i większa ich symetryczność,
 • trwałość zabiegu nawet do 2 lat,
 • modny efekt brwi permanentnych ombre każdego dnia.

Klientki chwalą makijaż permanentny brwi za nadanie wyrazistości twarzy. To zabieg popularny u kobiet w każdym wieku. Warto zadbać o swój piękny wygląd i świetne samopoczucie w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu.

Brwi permanentne Poznań

5/5 - (11 votes)