Jak szybko schudnąć?

jak szybko schudnąćWiele osób zastanawia się, jak szybko schudnąć, często zapominając o tym, że ekspresowe efekty kuracji odchudzającej mogą być kuszące, jednak nie pozostają obojętne dla naszego zdrowia. Błyskawiczne zgubienie nadmiernych kilogramów niesie za sobą jedno podstawowe ryzyko: mianowicie wystąpienie efektu jojo.

Może być korzystne jedynie w nagłych wypadkach, kiedy zależy nam na wystąpieniu w opiętej sukni, ciekawej kreacji na niepowtarzalnych okazjach, a nie mamy czasu na dłuższe odchudzanie. Traktowanie jednak tak zgubionych kilogramów jak początku stałych zmian jest nieporozumieniem.

Jeden kilogram w ciągu dnia

Najbardziej restrykcyjne diety pozwalają schudnąć nawet 1 kilogram w ciągu dnia. Niestety rzadko ich autorzy ujawniają przed osobami, które się na nie decydują, w jaki sposób jest to możliwe. Gdy przypatrzymy się bowiem temu bliżej, okazuje się, że szybkie diety bazują na utracie wody, a nie tego, na czym nam najbardziej zależy, czyli zbędnego tłuszczyku.

jak szybko schudnąć

Dieta monoskładnikowa

Szybkie efekty odchudzające zapewnia głównie dieta monoskładnikowa, czyli bardzo restrykcyjny sposób, który opiera się na jedzeniu jednego, wybranego składnika. Bogactwo propozycji takich diet może przyprawić o zawrót głowy. Nie sposób ich wymienić wszystkich w jednym miejscu.

Na pewno warto wspomnieć o tych ostatnio najbardziej popularnych. Przykładowo często propagowana jest dieta owsiankowa, polegająca na przygotowaniu dwóch litrów chudego mleka i połączeniu ich z siedmioma łyżkami płatków owsianych. Tak przygotowana zupa dzielona na porcje jedzona jest przez cały dzień i pozwala schudnąć jeden kilogram każdego dnia.

Jak szybko schudnąć – Zagrożenia

Szybkie diety niosą niestety wiele zagrożeń. Przede wszystkim prowadzą często do znacznych niedoborów, które zaburzają równowagę w organizmie, odbierają energię, pogarszają nastrój. Szybko efekt ten można zauważyć na skórze, w pogarszającej się kondycji włosów i paznokci. Takimi problemami zajmuje się medycyna estetyczna.

Jednak to nie wszystko: szybkie diety negatywnie oddziałują na psychikę. Często dają efekt odwrotny do zamierzonego. Zamiast walczyć z przyczyną nadmiernych kilogramów (które związane są niekiedy właśnie z psychicznymi zaburzeniami i ograniczeniami) potęgują pojawiające się pokusy. Dlatego po zakończeniu diety sprawiają, że osoba po etapie odchudzania ma nieposkromiony apetyt i szybko tyje. Może być nawet tak, że nieznacznie zwiększa ilość spożywanych kalorii, a i tak zauważa nagły wzrost wagi.

Jednak jeśli dieta i ćwiczenia nie przynoszą efektu, warto skorzystać z zabiegu liposukcja

Lekarz medycyny estetycznej, chirurg

One comment on “Jak szybko schudnąć?
  1. Kaja Milewska napisał(a):

    Bardzo ważne jest zwrócenie uwagi, na zdrowe odchudzanie. Cieszę się, że poruszyliście ten temat. Wiele osób myśli, że pomęczy się przez 2 tygodnie np. głodówką itp. i będą mieć super sylwetkę. Jeżeli chodzi o mnie, to nie odchudzam się. Jednak nie jestem do końca zadowolona ze swojego wyglądu. Tak jak napisałam wcześniej, chcę to zmienić. Stawiam jednak na zdrowe odżywianie plus ruch. Myślę, że uda mi się na wakacje osiągnąć zamierzony cel:) Natomiast moja mama ciągle stosuje jakieś diety cud. Niestety ma problem właśnie z efektem jojo. Muszę jej polecić ten blog. Na pewno znajdzie coś tutaj dla siebie. Pozdrawiam