Czym się zajmuje chirurgia estetyczna

Czym się zajmuje chirurgia estetycznaCzym się zajmuje chirurgia estetyczna – to nie tylko operacje plastyczne, ale też profilaktyka starzenia.

Chirurgia estetyczna to odpowiedź na upływający czas, zabiegi dedykowane tym kobietom i mężczyznom, dla których wygląd zewnętrzny stanowi wizytówkę. Dziś nie ma części ciała człowieka, której nie można byłoby zmienić, ulepszyć, poprawić. Wszystko zależy od oczekiwań oraz naszych potrzeb. Chirurgia estetyczna to ogromna dziedzina, w ramach której znajdziemy zarówno mało inwazyjne zabiegi na powierzchni skóry, jak i bardziej zaawansowane operacje plastyczne.

Jeżeli chcemy poprawić własną urodę warto zacząć od zabiegów mniej inwazyjnych, które przynoszą doskonałe efekty. To przede wszystkim zabiegi kwasem hialuronowym, botoxem, a także mezoterapia igłowa. Celem tych zabiegów jest przywrócenie skórze młodego, świeżego wyglądu bez konieczności użycia skalpela. Każda z tych procedur stosowana jest od lat zarówno w kosmetologii, jak i dermatologii estetycznej.

Chirurgia estetyczna pomaga modelować sylwetkę

Jednym z oferowanych zabiegów jest przeszczep tłuszczu, zabieg ten pozwala na uzupełnianie ubytków np. wypełnianie bruzd nosowo-wargowych cy wygładzanie zmarszczek lub powiększanie ust. Tkanka tłuszczowa jest pobierana z miejsca gdzie jest jej nadmiar, odpowiednio przygotowana jest podawana tam, gdzie jest jej niedobór.

Czym się zajmuje chirurgia estetyczna – więcej

Liposukcja to kolejny zabieg, pozwala modelować sylwetkę poprzez odsysanie nadmiaru tłuszczu, dzięki temu można pozbyć się niechcianych oponek.

Pobrany tłuszcz można wykorzystać do przeszczepu np. powiększania piersi czy wypełniania zmarszczek i bruzd na twarzy.

Lekarz medycyny estetycznej, chirurg