Bezpieczne odchudzanie

bezpieczne odchudzanieNajlepsze efekty przynosi bezpieczne odchudzanie. Tylko ono, oparte na sprawdzonych, racjonalnych zasadach, pozwala zmienić nasze podejście do odżywiania, a jednocześnie na stałe odmienić nasz wygląd. Jak jednak stosować się do jego zaleceń? O tym jest właśnie ten artykuł.

Zmiany na zawsze

Bezpieczne odchudzanie to sposób na poprawę wyglądu oraz lepszą, bo zdrowszą jakość życia dla tych osób, które są gotowe na większe zmiany w swoim życiu nastawione na długofalowe efekty, a nie chwilowe rezultaty, po których będzie trzeba zaczynać wszystko od nowa.

Nie zadręczaj się – ważne jest bezpiecznie odchudzanie

Dużo zależy od nastawienia. Jeśli ono na samym wstępie jest negatywne, to musimy się liczyć z tym, że niewiele uda nam się zdziałać. Warto spojrzeć prawdzie w oczy: to że chcemy zmienić swoje życie, nie oznacza, że nigdy więcej nie zasmakujemy czekolady, lodów, czy frytek. Oznacza to jedynie, że pokusa zjedzenia pustych kalorii będzie rzadziej się pojawiać, a my sami będziemy bardziej świadomi tego, co jemy i dlaczego zbilansowane menu jest lepsze. Przejście na zdrowe odżywianie pozwala uzyskać coś jeszcze: uczy, jak gotować, dobierać składniki do poszczególnych potraw, by najadać się i cieszyć się smacznymi posiłkami.

Rób świadome zakupy

Smak potraw jest warunkowany przez wiele czynników. O wielu z nich niestety zapominamy. Mianowicie o tym, że to, czy będziemy mieli przyjemność z jedzenia, zależy od jakości składników, z jakich przygotujemy potrawy, ich doprawienia, sposobu i czasu przygotowywania.

Często przekonanie, że zdrowe potrawy są niesmaczne wynika właśnie z tego, że nie wiemy, jak je przygotować i jak jeść, by mieć z tego najwięcej przyjemności.

Nie myl głodu z pragnieniem

Często organizm, który jest odwodniony próbuje się ratować na wiele sposobów, sygnalizując swoje potrzeby w dość przewrotny sposób. To dlatego niekiedy pragnienie mylone jest z głodem. Żeby uniknąć tego typu kłopotu, warto mieć ze sobą zawsze małą butelkę wody, by popijać ją małymi łyczkami zawsze, kiedy poczujemy taką potrzebę: najlepiej jeszcze przed tym zanim w gardle zrobi się sucho.

Podczas odchudzania dążymy do zmniejszenia nadmiaru tłuszczu, jeżeli ćwiczenia i dieta nie są skuteczne, warto skorzystać z zabiegów typu liposukcji.

Lekarz medycyny estetycznej, chirurg