Aspartam a słodycze

AspartamAspartam – Ze słodyczy nie musisz rezygnować

Masz cukrzycę? Zapewne przestrzegasz rygorystycznej diety. Warto jednak wiedzieć, że nie musisz definitywnie rezygnować ze słodyczy — wystarczy produkty z cukrem zamienić na takie, które zawierają aspartam (aspartan).

Produkty zawierające aspartam można znaleźć niemal w każdym sklepie. Są to zwykle towary oznaczone jako light lub oznaczone hasłem zero cukru. Słodzik ten powoduje, że są równie słodkie, a jednocześnie znacząco obniżają wartość energetyczną ciastka czy napoju. Co to jest aspartam? To połączenie dwóch związków, które tworzą razem substancję niemal 200 razy słodszą od cukru.

Co więcej, nie ma ona kalorii, więc nie ma też żadnego znaczenia dla naszego bilansu energetycznego. To ważne nie tylko dla cukrzyków, ale dla tych wszystkich, którzy bezskutecznie próbują walczyć z nadmiarem kilogramów. Jeśli choć część spożywanych na co dzień produktów zamienimy na bezcukrowe czy light, na pewno w niedługim czasie zauważymy pozytywne zmiany nie tylko na wadze, ale też w samopoczuciu.

Aspartam – Szkodliwość? Nie ma

Odpowiedzi na pytanie, czy aspartam jest szkodliwy, próbowało już udzielić wielu naukowców. Badań przeprowadzono naprawdę wiele — wszystkie były pewną formą reakcji na pojawiające się w mediach i nie tylko opinie, że aspartam jest substancją szkodliwą dla zdrowia czy nawet toksyczną i może prowadzić do wielu poważnych chorób.

Na razie jednak skutki uboczne aspartamu to tylko plotka czy mit, które nie potwierdzają się w badaniach. Produkt ten jest absolutnie bezpieczny i jeśli nie będziemy go nadużywać, z pewnością nie stracimy zdrowia. Wielu specjalistów twierdzi nawet, że omawiany preparat jest o wiele zdrowszą alternatywą dla cukru. Bowiem to właśnie białe kryształki powodują wiele schorzeń.

Powinny na to zwrócić uwagę osoby, które krytykują ten produkt, a jednocześnie używają w nadmiarze cukru. Zapewne prędzej czy później zaczną mieć różne dolegliwości, od nadwagi począwszy, na poważniejszych chorobach skończywszy. Kto zamiast cukru używa aspartamu, wielu chorób obawiać się nie musi.

 Preparat jest polecany przez diabetologów

Lekarz medycyny estetycznej, chirurg