Bieganie, a alkohol

bieganie-a-alkohol

Bieganie a alkohol

Organizm każdego człowieka jest dosyć specyficzny i tak naprawdę niepowtarzalny. Dlatego też każdy z nas nieco inaczej reaguje na określone bodźce. Tak jest również z odkładaniem się tkanki tłuszczowej. U części osób jest ona rozkładana równomiernie a z kolei u innej grupy jest bardzo widoczne w obrębie brzucha i bioder. Dlatego przedstawiamy odchudzanie brzucha. W związku z tym wiele osób zadaje sobie pytanie w jaki sposób pozbyć się popularnej „oponki”? Jakie ćwiczenia zastosować aby zredukować tkankę tłuszczową w tych rejonach?

Bieganie a alkohol

Jak wynika z badań nie ma określonych ćwiczeń, które spowodują utratę tkanki tłuszczowej w danym rejonie ciała. Tak jak nie mamy kontroli nad tym w jakich miejscach tłuszcz się odkłada tak też nie możemy wpływać na partie ciała, z których ten tłuszcz najszybciej zniknie. Powinniśmy zatem zacząć stosować przede wszystkim ćwiczenia aerobowe, które przyczynią się do utraty tkanki tłuszczowej. Tu skuteczna jest liposukcja.

Odchudzanie brzucha – co robić

Nawet podczas zwykłego biegania lub jazdy na rowerze możemy bardzo skutecznie tracić zbędne kilogramy. A co więcej możemy także modelować nasza sylwetkę. I właśnie w przypadku budowania rzeźby rodzaj ćwiczeń ma duże znaczenie. Dlatego też, jeżeli chcemy mieć płaski ale także umięśniony brzuch, powinniśmy połączyć ćwiczenia aerobowe z ćwiczeniami siłowymi, które będą angażowały przede wszystkim mięsień prosty oraz mięśnie skośne brzucha.

Jak szybko schudnąć?

Bardzo istotne jest połączenie tych dwóch rodzajów ćwiczeń a mianowicie popularnych „aerobów” z ćwiczeniami siłowymi. Jeżeli zaczniemy od ćwiczeń siłowych na mięśnie brzucha to efekt tak naprawdę będzie mizerny. Oczywiście zbudujemy tkanką mięśniową w tej części ciała ale tak naprawdę będzie ona niewidoczna spod „pierzyny” tłuszczyku. Pamiętajmy zatem aby skupić się na ćwiczeniach, które pomogą nam w spalaniu a dopiero stopniowo dołączać do nich ćwiczenia wzmacniające i budujące mięśnie.

5/5 - (1 vote)