Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Bańka chińska


Bańka chińska jest skutecznym i przyjemnym masażem

bańka chińska

Bańka chińska

Masaż bańką chińską wykonywany przez dyplomowanego masażystę w gabinecie medycyny estetycznej pomoże skutecznie usunąć cellulit, pozbyć się zbędnego tłuszczu czy też przyczyni się do poprawy sylwetki. Ponadto doskonale odpręża i relaksuje.

Jest to masaż leczniczy i kosmetyczny, który niweluje cellulit, zmniejsza obrzęki i ujędrnia skórę, nadając jej elastyczności. Masaż jest bardzo popularną formą terapii w gabinecie medycyny estetycznej i wykonywany jest za pomocą baniek i specjalnych olejków. 

Jak wygląda zabieg masażu bańką chińską w gabinecie medycyny estetycznej?

Masażysta w gabinecie medycyny estetycznej pokrywa ciało pacjenta specjalnie dobranym olejkiem, co ma za zadanie rozluźnić go i nadać bańkom odpowiedni poślizg. Zabieg masażu bańką chińską efekty składa się z paru etapów. Po pierwsze masażysta wykonuje masaż antycellulitowy, który poprawia krążenie w skórze.

Drugim i właściwym masażem jest masaż z użyciem bańki, która jest przykładana do skóry i naciskana przez masażystę. Takie działanie wytwarza podciśnienie, które powoduje zassanie skóry wraz z warstwą podskórnej tkanki tłuszczowej. Masażysta podczas masażu bańką chińską brzucha przesuwa bańki kolistymi i podłużnymi ruchami w kierunku węzłów chłonnych.

Zabieg masażu bańką chińską efekty trwa od 30 do 60 minut. Celem terapii jest nie tylko odprężenie ciała, ale i poprawa wyglądu ciała oraz pozbycie się tłuszczu. Zbawienne działanie masażu polega także na usunięciu toksyn z organizmu, wzmocnienie tkanek i pobudzenie obiegu limfy w organizmie.

Zabieg masażu bańką chińską ma więc holistyczny charakter i pozwoli pomóc pacjentowi w pokonaniu wielu dolegliwości np. redukcji cellulitu. Rekomenduje się od 10-12 zabiegów wykonywanych w ciągu 2-3 w tygodniu, by osiągnąć wymierne korzyści. 

Bańka chińska – Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Z pewnością z masażu bańką chińską nie mogą skorzystać pacjenci z nowotworem, gruźlicą czy wysiękowym zapaleniem stawów. Przeciwwskazaniem do zabiegu masażu leczniczego są też żylaki czy zaburzenia krzepliwości krwi. 

Historia masażu chińską bańką

Metoda praktykowana jest od 3000 lat, a swoje początki bierze z chińskiej medycyny ludowej. Filozofia masażu chińską bańką brzucha nawiązuje do tradycyjnej filozofii Chin, która głosi, iż źródłem prawidłowego samopoczucia człowieka jest prawidłowy przepływ energii w ciele. W myśl tej filozofii mają działać bańki, które mają korzystny wpływ na unormowanie przepływu energii w organizmie.

Ta metoda masażu leczniczego zyskała miliony zwolenników na całym świecie za sprawą wspaniałych efektów, jakie przynosi. Jest to nieoceniona terapia w redukcji cellulitu, walce z nadmiarem kilogramów czy potrzebie ujędrnienia skóry. Masaż poza charakterem leczniczym, wprowadza w stan głębokiego relaksu, pozwalając nam się odprężyć. Jest to doskonała alternatywa do zabiegów wymagających ingerencji chirurgicznej. 

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg masażu bańką chińską?

Jest to zabieg dedykowany osobom borykającym się z cellulitem, nadmiarem tkanki tłuszczowej i niesatysfakcjonującą figurą. Masaż bańką chińską efekty z powodzeniem jest wykonywany pacjentom z problemem rozstępów. Jego skuteczność polega na ujędrnieniu skóry i nadaniu jej elastyczności.

Pacjent odczuwa też inne pozytywne skutki masażu – zabieg pozwala na usunięcie toksyn z organizmu i przyczynia się do poprawy ogólnej kondycji organizmu. Masaż bańką chińską brzucha jest szczególnie polecany kobietom po ciąży czy osobom narażonym na chroniczny stres. Jest idealny dla osób, które bezskutecznie walczą z nadwagą i chcą dokonać redukcji cellulitu.  

Bańka chińska Poznań

5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530